Amerika'da Evsizler Krizi Nedeniyle Acil Durum İlan Edildi

Amerika'da Evsizler Krizi Nedeniyle Acil Durum İlan Edildi

ABD'nin en önemli sorunlarının başında gelen evsizlerin sayısı son dönemde ciddi bir oranda artması nedeniyle Washington eyaletinde acil durum ilan edildi.

Amerika Birleşik Devletleri'nde yüksek nüfus ve sosyo ekonomik düzen bozukluğu nedeniyle sayıları her geçen gün artan sokakta yaşayan evsizlerin sayısı son dönemde ciddi oranda artış göstermiş durumda. ABD'nin başkenti Washington DC'nin de bulunduğu Washington eyaletine bağlı Seattle kentinde son dönemde evsizlerin sayısında yaşanan artış nedeniyle önlem alınarak acil durum illan edildi.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'NDE EVSİZLER NEDENİYLE ACİL DURUM

Amerika Birleşik Devletleri'nin Washington eyaleti içerisinde evsiz sayısının ciddi bir oranda artması, acil durum ilan edilmiş olmasına sebep oldu. Amerika Birleşik Devletleri'nin Washington eyaletinin, Seattle isimli kentini de içine almakta olan King County bölgesi içerisinde evsiz sayısının çok ciddi oranda artmış olmasından dolayı bölgede acil durum ilan edildi. King County İdari Amiri görevinde bulunan Dow Constantine'in ve de Seattle kentinin Belediye Başkanı görevinde bulunan Ed Murray'ın, sayıları çok büyük bir hız ile artmakta olan evsizler sebebi ile bu bölgede çok acil bir şekilde acil durum ilan etmiş olduğu resmi bir şekilde bildirildi.

AMERİKA'DA EVSİZLERİN SAYISI ARTIYOR

Amerika Birleşik Devletleri'nin kültürel yapısı ve son yıllarda yaşanan ekonomik krizler nedeniyle sokaklarda yaşamak zorunda kalan insan sayısı ciddi oranda artış göstermekte. Seattle kentinde yaşanan acil durum ile bir kez daha gündeme gelen evsizler krizi nedeniyle ülke genelinde de yeni önlemlerin alınmasının gündemde olduğu bildirildi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.