1. YAZARLAR

  2. Ömer Oktay Bal

  3. Android Telefon Hızlandırma İçin 5 Harika Tavsiye
Ömer Oktay Bal

Ömer Oktay Bal

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Android Telefon Hızlandırma İçin 5 Harika Tavsiye

A+A-

Android telefon hızlandırma yöntemleri, son dönemlerde oldukça sık araştırılmakta ve merak edilmektedir. Gerek kullanıcı hatalarından gerek ise yazılımsal nedenlerden ötürü yavaşlayan Android cihazlar, kişileri epey zor durumda bırakabilmektedir. 

Yavaşlayan Android cihazlar nedeniyle oldukça zor durumda kalan kullanıcılar ise, telefonlarını hızlandırabilmek için çeşitli yöntemleri denemektedir. Dilerseniz, Android telefon hızlandırma için kullanılan 5 muhteşem yöntemi gelin birlikte detaylı olarak inceleyelim.  
5 Muhteşem Yöntem İle Android İşletim Sistemine Sahip Olan Telefonunuzu Hızlandırın

Yavaşlayan Android telefon, son derece kolay ve pratik bir şekilde hızlandırılabilir. Sizler de aşağıdaki adımları takip ederek telefonunuzu hızlandırabilirsiniz. İşte, sizler için hazırladığımız Android telefon hızlandırma rehberi…

Android Cihazınızda Bulunan Gereksiz Uygulamaları Kaldırın 

Akıllı telefonunuzda yer alan ve kullanmadığınız uygulamaları kaldırarak cihazınızı oldukça kolay bir şekilde hızlandırabilirsiniz. Ayrıca, cihazınızı hızlandırmak için telefon ile birlikte gelen ön yüklü uygulamaları da devre dışı bırakabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra Android cihazlarınızı hızlandırmak için arka planda aktif bir şekilde çalışan uygulamaları da kapatabilirsiniz.

Ön Bellek Temizleme 

Android işletim sistemine sahip olan cihazların ön belleğini temizleyerek cihazınızı hızlandırabilirsiniz. Ön bellek temizleme ve cihaz optimizasyon işlemleri için AMC Cleaner ile CC Cleaner gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.

 
Android Telefon Hızlandırma Yöntemleri Arasında Hareketli Duvar Kağıtlarıda Bulunuyor

Akıllı telefonunuzda yer alan hareketli duvar kağıtları nedeniyle cihazınız yavaşlayabilir. Yavaşlamanın yanı sıra hareketli duvar kağıtları nedeniyle cihazınızın şarjı hızla azalabilir ve zaman zaman donma sorunları ortaya çıkabilir. 

Virüslere Dikkat 

Çeşitli nedenlerden ötürü Android işletim sisteminize virüs girmiş olabilir. Cihazınıza giren bu virüs nedeniyle işletim sisteminiz yavaşlayabilir ve çeşitli güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Hem güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya kalmamak hem de cihazınızı hızlandırmak için lisanslı Antivirüs yazılımları kullanabilirsiniz. 

Güncelleştirmeler Önemli 

İşletim sisteminizi veya cihazınızda bulunan uygulamaları güncelleyerek Android tabanlı telefonunuzu hızlandırabilirsiniz. Söz konusu güncellemeleri uygulayarak aynı zamanda yazılımsal problemlerin de önüne kolaylıkla ve pratik bir şekilde geçebilirsiniz. 

Sizlerde yukarıda yer alan Android telefon hızlandırma yöntemlerini uygulayarak cihazınızı kolaylıkla ve pratik bir şekilde hızlandırabilirsiniz. Söz konusu yöntemleri uyguladıktan sonra akıllı telefonunuz hala yavaş çalışıyor ise cihazınızı fabrika ayalarına geri getirebilir ve yavaşlama sorununu da  kısmen de olsa çözebilirsiniz. 

Önceki ve Sonraki Yazılar