Banu Pirinçcioğlu

Banu Pirinçcioğlu

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

ASIL MESELE

A+A-

26.07 tarihli barınak yazıma her kesimden farklı yorumlar aldım. Kimi bana ulaştı kimi sayfama yorum olarak yazdı.

Sözüne güvendiğim hayvanseverler aradı. Oradan alınan köpeklerin belediye tarafından zaten tedavi edilmekte olduğunu iletti. Iyi niyetle ellerindeki imkanlarla yapmakta oldukları tedavilerden bahsettiler.

Yani resimlerde görülen derisi kalmamış köpeklerin aslında orada tedavide bulunduğunu ilettiler.

Ayrıca gelen yorumlar arasında enteresan bulduklarım vardı. Haddini aşan yorumlar. Hatta birisi elime metin verilip yazdırıldığını iddia etmiş. Komik.

Kendi cümlelerim ve fikirlerim var çok şükür.

Aslında ilgili kurumun bu kadar tepki vermek yerine, tedaviye aldıklarını tarih ve yapılan tedavisiyle paylaşması daha kolay olurdu.

Şu küpe numaralı köpek, şu tarihte girişi yapıldı, şu test uygulandı. Ben de satır satır burada yazardım. Ve hatta gerekirse özür de dilerdim. Ama kimseden öyle bir açıklama gelmedi.

Ben hayvanseverim. Benim on katım tedavi yaptıranlar vardır. Benden daha çok koşturanlar vardır elbet. Kimseyle yarışmıyoruz. Gözümüzün gördüğünü kurtarmak bizimkisi. Egoları rafa kaldırıp…

Kendi babamın evinde görsem aynı tepkiyi vereceğim şeyler söyledim.

Kırılıp gücenmek yerine bir açıklama yapılsaydı çok kolay olurdu.

Sözlerimi üstlerine alınması gereken bir kaç basamak yukarıda oturanlardı aslında.

İmkan yetersizse eğer, bunun da sorumlusu üst basamakta oturanlardır. Maaşlı çalışanlar değil.

Eğer imkan yetersizse bunu sorgularım ben. Çünkü, bir karşıyakalı olarak tam 2 sene sahil yolunun inşaatını bekledim. Zaten çimenlerimiz, yürüyüş yolumuz vardı bizim. Neden yıkıldı ve aynısının bir benzeri yapıldı anlamış değilim. Çok gereklimiydi? Olmazsa olmazmıydı?

Elbette olurdu. Yapılan bu yenilikle ilgili bir derdimiz yok. Ama bana barınak, belediye veteriner işlerine ayıracak bütçe yok derseniz eğer ki, derdim olur o zaman.

Taş döşeli yolların taşlarını söküp söküp bir benzerini yeniden yapıyorsanız para sıkıntınız yok demektir. Örnekleri çoğaltırım gerekirse, sayfa sayfa yazarım.

Çiçek böcek iyi güzel de kalbi atan canlar ne olacak bu arada?

Sahilin çimlerine bütçe var hayvan tedavi merkezlerine yok derseniz sizinle aynı dili konuşamayız.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar