ASTOR SEKTÖRÜN ÜZERİNDE BÜYÜYOR

ASTOR SEKTÖRÜN ÜZERİNDE BÜYÜYOR

Yılın ilk çeyreğinde yüzde 1,7’lik artış gösterebilen sanayi üretimi, ikinci çeyrekte iyi bir başlangıçla sektör beklentilerinin üzerine çıkıyor.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerinden derlenen habere göre, nisan ayında geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 5,9 yükselen sanayi üretimi, geçen yılın mayıs ayından bu yana görülen en yüksek artış. Dağıtım transformatörleri üretim kapasitesi ile Dünya’da ilk 5’te Türkiye’de ise yerli üretimde ilk sırada yer alan Astor AŞ, 2017 yılında sektör ortalamasının üzerinde hedeflediği yüzde 40 hedefini gerçekleştirerek, mevcut durumunu yüzde 50’nin üzerine çıkarmış bulunuyor.

Ülkelerin ekonomik kalkınma sürecinde hedeflenen rakamların üzerine çıkılması sanayi üretiminin Türkiye ekonomisine katkısını her geçen gün artırıyor. Dünyada sanayi üretimi ile ilgili sürekli  bir artış olması sektöre büyüme ivmesi kazandırıyor. 2016 mayıs ayında artan üretim yüzde 7,2 iken, takip eden aylarda bu orana yakın rakamları elde edemeyen sanayi üretimi, 2017 yılının ilk çeyreğinde yüzde 1.7’lik artış göstererek, ikinci çeyrekte 5,9’a ulaşmış bulunuyor. 

ASTOR HEDEFLENEN BÜYÜMENİN ÜZERİNDE

Hedef beklentilerinin üzerine çıkan Astor,  gerçekleştirdiği büyüme ile mevcut ekonomik durum göz önüne alındığında sektörde dikkatleri üzerine çekiyor. Dünya’da sanayi ile ilgili yeni pazarların açıldığını ve sanayi sektörünün büyüme hızının artarak devam edeceğini söyleyen Astor A.Ş. Genel Müdürü Enver Geçgel; ’’ Bilginin gücünü çok iyi biliyor ve bu güce çok önem veriyoruz. Görünmeyen bu gücün oluşabilmesi için büyük bir özveri ve yetkin personel ile uzun vadeli planlar yapıyoruz.

Astor olarak başarımızı Ar-Ge çalışmaları ile kendimizi sürekli geliştirmemize, üretim kapasitesimizi arttırmamıza ve sadece yurt içinde değil yurtdışında da konumlandırmamıza borçluyuz. Bu başarımız ile öngördüğümüz yüzde 40’lık büyümenin üzerine çıkarak yüzde 50’yi aşan bir büyüme elde ettik. Yılın son çeyreğinde bu hedefin de üzerinde gelişme göstereceğimize inanıyoruz. Astor yatırımlarına ülkemiz ekonomisine duyduğu güvenle hız kesmeden devam edecek. Hedefimiz ülkemizin sanayi alanında gelişimine katkı sunmak ve ihracatını arttırarak dünyada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek. ‘’dedi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.