1. YAZARLAR

  2. Adnan Koç

  3. Avrupa'ya giden Suriyeliler boşuna mı geri dönüyor Türkiye'ye?
Adnan Koç

Adnan Koç

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Avrupa'ya giden Suriyeliler boşuna mı geri dönüyor Türkiye'ye?

A+A-

Türkiye'de  yaşanan ekonomideki sıkıntılarla ilgili Ankara başka şeyler söylesede esnaf sanayici tüccar işci memur emekli dar gelirli herkesimden insanımız yangının tam ortasında kavruluyor.

Esnaf şiftahsız kepenk kapatıyor , evine boş gidiyorken , birilerinin tuzu kuru ki bu durumdan hiç rahatsız ve umurunda değil sanki...

Güney illerimiz başta olmak üzere ülkemizde Suriye'li sığınmacılar sorunu almış başını gidiyor. Burada saymakla bitmeyecek imkan ve imtiyazlar ülkemiz insanlarına bile verilmezken , bu Suriyeli'ler her türlü imtiyaza sahip , ne vergi ne istihdam.!!! 

İYİ Parti milletvekilleri acaba niçin ısrarla "Suriyeliler geri gönderilsin" diyorlar?..

Akdeniz ve Güneydoğu'da dehşet verici nüfus artışıyla, ekonomiden sosyal alanlara kadar yaşama egemen olmaya başlayan göçmen yoğunluğuna ve yol açtığı sorunlara ne demeli?..Sosyal medyada yayılan belgeler de aslında içten yayılan sosyo-ekonomik kuşatmayı çarpıcı biçimde dışa vuruyor..Türk esnaf ve sanayici vergi baskısı altında inlerken, vergisiz, SSK'sız, belgesiz iş yeri açan Suriyelilere gösterilen ayrıcalık yalnızca haksızlık ve ayrımcılık nedeniyle öfkeye yol açmıyor, Antep, Urfa, Hatay ve Adana gibi neredeyse 2 milyon sığınmacının bulunduğu kentlerde ciddi sosyal çatışmaları da körüklüyor...Gazetelere Suriyelilerle ilgili her gün yansıyan kavga, soygun ve cinayetleri anlatmaya gerek yok..Sığınmacıların açtığı dokunulmaz özellikli iş yerlerine yurttaşlarımızın "işçi" olarak sığınması ise çarpık bir vahametin sonucu...Peki, Adana'da anlatılanlara ne demeli?..Yurttaşlarımızın muayene ve ilaç "kesinti"sinden kurtulmak için ilaçlarını hiçbir sağlık harcaması yapmayan Suriyelilere yazdırtmak zorunda kalması kimin utancı?..Kendi ülkelerinde, mültecilerin ilaç-muayene ayrıcalığına sığınmak zorunda kalan yurttaşlarımızla ilgili anlatılanlar gerçekten kahredici... Örnek mi?.. Adana'nın Sarıçam ilçesi, Buruk Mahallesi'ndeki Suriyeli kampında yaşayan sığınmacıları hastanelere göndererek kendileri için ilaç yazdırtmak zorunda kalan yurttaşlarımızın içine düşürüldüğü rezalet konuşuluyor... Üstelik sığınmacılara verilen 5-10 TL "bahşiş" karşılığında!..Ve şu soru her şeyi anlatıyor; "Bedava sağlık hizmeti alan Suriyeliler, Türklerin sağlığı üzerinden de ticaret yapıyor!.. Bu sosyo ekonomik rahatlık varken, Avrupa'ya giden Suriyeliler boşuna mı geri dönüyor Türkiye'ye?.."

Allah Türk milletinin yardımcısı olsun.!!!
Adnan KOÇ 
İYİ PARTİ İZMİR  İL YÖNETİM KRL. ÜYESİ
İZTO MECLİS ÜYESİ

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.