Aydın Ticaret Borsası, zeytinyağı tanıtımını sürdürüyor

Aydın Ticaret Borsası, zeytinyağı tanıtımını sürdürüyor

“Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması” projesi kapsamında, zeytinyağı tadım ve tanıtım etkinlikleri  24 aylık süreçte  20 il de başarılı bir şekilde gerçekleştirilmişti.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur; Aydın Ticaret Borsası olarak kaliteli zeytinyağı konusunda ki hassasiyetimiz ve bir önceki projemizden aldığımız olumlu tepkiler sebebiyle, tadım ve tanıtım  yapılmayan  İstanbul (Avrupa), Eşkişehir, Kastomonu, Kayseri, Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep, Antalya, İstanbul (Anadolu) ve Rize olmak üzere 10 ilimizde daha tadım ve tanıtım yapılmasını planladık. Ikinci etap tadım ve tanıtım etkinliğimiz çerçevesinde,  başladığımız etkinliklerimiz  İstanbul (Avrupa), Eskişehir, Kastamonu, Adana, Kahramanmaraş ve Rize’de yoğun katılımlarla gerçekleştirdik. 

22-23 Şubat 2020  tarihlerinde  Gaziantep Primemall Avm’de  Zeytinyağı tadım ve tanıtım etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. T.C. Tarım ve Orman Bakanlığından onaylı ve Uluslararası Zeytin  Konseyinden (International Olive Council / IOC) akredite olan tadım uzmanlarımız tüketicilere “doğru zeytinyağının nasıl olması gerektiği” tadım yaptırılarak anlatacaklar. Tüketiciler,  kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebileceklerini öğrenerek, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgilenecekler.  Bu sayede tadım kriterlerine gore üstün kalitede olan zeytinyağının tanınırlığını ve bilinirliğini arttırmaya ve kişi başı düşen iç tüketim miktarının artmasına katkıda bulunulacaktır. Doğru zeytinyağının nasıl olması gerektiğini öğrenmek isteyen herkesi 22-23 Şubat 2020  tarihlerinde Gaziantep Primemall Avm’ye bekliyoruz. İfadelerini kullandı 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.