1. YAZARLAR

  2. Ali Eyce

  3. Aynı siyaset farklı Arslan!
Ali Eyce

Ali Eyce

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Aynı siyaset farklı Arslan!

A+A-

Medya Ege TV'de,  Siyasetin Gündemi programını hem hazırlıyorum,  hem sunuyorum. İzleyen bilir, hiç izleyemedim bir bakayım diyen varsa,  sosyal medya üzerinden videonun linklerinde yaptığımız programlara bakabilir, seyredebilir,  dinleyebilir.

Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi, şimdilik aday adaylarını, adaylıkları açıklandıktan  sonra da adayları programımıza davet ediyoruz. Gelsin, anlatsınlar, seçmenle aralarında bir köprü olalım düşüncesiyle.

Gazetecilik doğruları yazmak, doğruları göstermek, doğruların söylenmesine vasıta olmaktır.

Doğru ne derseniz, doğru toplumun çoğunluğu tarafından kabul edilendir.

Tıpkı demokrasi gibi.

Aday adaylarını programımda mümkün olduğu kadar özgür bırakıyorum. Onu,  kendisini dinleyen seçmenini önüne, 'Hadi anlat' gibi bırakıyorum.

Ne çatışma içine çekiyorum, ne tartışma içine itiyorum, ne de sıkıştırıcı sorular soruyorum.

Çünkü biliyorum ki, onun anlattığı kişi ben değilim; seçmeni...

Ona not verecek öğretmeni, ben değilim seçmeni.

Bugüne  kadar programıma konuk olan aday adayıyla ilgili hiç köşe yazısı yazmadım.

Bugüne kadar !

Bugün yazmam gerektiği için yazıyorum.

Siyasette gençlerin önemini anlatmak, siyasette gençlerin siyasete getirdikleri farklı bakış açısını göstermek ve siyasette gençlerin ne anladığını göstermek için.

AK Parti Buca Belediye Başkan aday  adayı Mustafa Arslan'ı, AK Parti Buca İlçe Başkanlığı yaptığı zamanlarda, farklı siyasi çalışmalarını tanık oldum.

Arslan, herhangi bir parti ilçe başkanının yapması gerektiği gibi, sadece teşkilatını kurmak, onu toplu halde  tutmak ve onlarla koordineli bir şeyler yapmak dışında, vatandaşın sorunlarına yönelik de çözüm arayışları girmeye çalıştı.

Programda kendisini de söylediği gibi  hükümetin ilçedeki temsilcisi olarak, hükümet sorumluluğunu taşıyarak sorunlara çözüm aradı. Sorunları tespit edebilmek için ise mahalle temsilcilikleri kurdu. İnsanlara bu temsilcilikler aracılığıyla daha hızlı,  daha kolay ve daha sıcak şekilde iletişim kurmayı başardı.

Herhangi bir ilçe başkanı gibi, sadece cenazeye, sadece düğüne, sadece derneklere, sadece eğlenceler gitmedi. İlçenin ufkunu değiştirecek projelerde bizzat üzerine sorumluluk aldı. Sorumlu olanlarla görüştü ve ilçesine birşeler kazandırdı. Bu kazandırdıkları sayesinde de Bucalıların güvenini ve sevgisini de kazandı.

q-001-001.jpg

Düşünen, çalışan, üreten, çözen, genç; aynı siyaset farklı Arslan.

İçinden  Işılay Saygın gibi değerli bir bakanı çıkarabilen, içinden Cemil  Şeboy, Yüksel Çakmur gibi başarılı belediye başkanlarını çıkarabilen Buca ve Bucalı, çok şanslı!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.