1. WEB TV

  2. VİDEO GALERİ

  3. BALBAY: “HALKIN SAĞDUYUSU HAYIR DİYOR”

BALBAY: “HALKIN SAĞDUYUSU HAYIR DİYOR”

BALBAY: “HALKIN SAĞDUYUSU HAYIR DİYOR”

CHP İzmir milletvekili Mustafa Ali Balbay ülkenin kaderini tek kişiye teslim etmek üzere düzenlenmiş Anayasa değişikliği referandumunu halka halkla birlikte anlatıyor. Hem konuşan hem konuşturan Balbay saha çalışmalarını çoğunlukla AKP’nin ağırlıklı olduğu yerlerde sürdürüyor. Vatandaşlarla yüz yüze konuşan, soran, dinleyen Balbay edindiği izlenimlerini şu cümle ile aktarıyor, "Halkımızın sağduyusu hayır diyor".

Balbay Karadeniz’den Ege’ye, İç Anadolu’dan Marmara’ya referandum çalışmaları sürecinde diyalog kurduğu vatandaşlarımızın düşüncelerini şöyle aktardı:

Balıkesir Bigadiç’te çay ocağı işleten Makbule hanım: "Tayyip bey her şey oldu. Ne istedi de yapamadı? Şu an bütün güçler zaten elinde, daha ne istiyor. Biz Başbakan ve kurumların korunmasından  yanayız. Bu değişiklikten sonrası Padişahlık olur. Biz buna Hayır diyeceğiz. Bu devirde bu olmaz."

Balıkesir Dursunbey’de karşılaştığı mikrofon yasağına ilişkin vatandaşın tepkisi: "Şimdi Vekile mikrofon yasağı koyan, onun sesini kısan, her şeyi eline geçirince  ne yapmaz. Onun için hayır demek lazım."

Dursunbey'de motosiklet üstü sohbette: " Küçük yerde herkes birbirini bilir. Burada eskiden Ak Parti'ye oy vermiş olanlar da hayır diyor. Bundan ötesi fazla diyor. Dursunbey, Türkiye'yi de yansıtır."

 Amasya’nın Göynücek ilçesi sanayi sitesinde duvarda sıra sıra numaralı anahtarları gösterip, "bunlardan büyükçe bir tane alsanız yetmez mi, hepsine ne gerek var" sorusu üzerine usta: "Yetmez, tek tip anahtarla her şey açılıp, çözülmez. Öyle olursa traktörümüzü tamir edemeyiz. Çeşit olması her zaman faydalıdır. Tek anahtarla işler yürümez. Bizce bu demokrasi için de böyledir. Her şey tek anahtarla olmaz."

Göynücek'te kereste atölyesinde bir çivi bir nal kurtarır sözünü anımsatınca ağaç ustasının sözü: "Bir çivi yerinde kullanırsan 10 ton yükü taşır. İki ağacın çatımına çaktın mı, üstüne istersen 10 ton bindir taşır. Ama çiviyi tam yerine çalacaksın. Anladım sizi, iyi düşünmek lazım"

İzmir Bornova Doğanlar'da gecekonduda ev buluşmasında kadınlar: " Tek yüzüğünü gösterdi, benim bir tek yüzüğüm var. Bundan başka mülküm olursa haramdır, dedi. Şimdi ne oldu? Han hamam her şey onda. Bir de üstüne her yetki benim olsun diyor. Biz zamanında oy verdik, ama bu kez hayır diyeceğiz."

İzmir Menemen Asarlık'ta kahvede yurttaşlar: "Biz 16 Nisan'ı bekliyoruz. Buradan yüzde 90 hayır çıkar, gerisini bilemeyiz. Bir daha bizi aldatamayacak."

 

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar