1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bankalar haksız kazanç elde ediyor! 
Bankalar haksız kazanç elde ediyor! 

Bankalar haksız kazanç elde ediyor! 

Rota Mali ve Danışmanlık; sektöre yeni bir soluk getirerek, vatandaşların banka işlemlerinde doğan hak kayıplarını gidermek için uzman kadrosuyla hizmet vermeyi sürdürüyor.

A+A-

Mehmet Özdoğru- Rota Mali ve Danışmanlık Halkla İlişkiler Müdürü Selin Yiğit, firmasının kredi satış aşamasında krediye bağlı yapılan sigorta, tahsis ücreti ve yasal olarak kesilen dosya masrafı haricinde, söz konusu banka; farklı şube işlemlerini belirli bir süre ücretsiz yapılabileceğini fakat bankaların bu konuda haksız kazanç elde ettiğini dile getirdi. 

ozd_8363.jpg

Uzman kadrolarıyla vatandaşın bu mağduriyetini giderdiklerini ve kısa sürede sonuç aldıklarını belirten Yiğit, “Bizler ülkemizin geçtiği bu zor günlerde, vatandaşın bir lirasını koruma ve ona ait olana geri ödenmesi noktasında çok özverili çalışmalar yürütmekte ve en kısa sürede sonuçlandırmayı hedeflemekteyiz. Bu konuda emsal kararın çıkması aşamasından itibaren titizlikle çalışmaktayız ve deneyimimize deneyim katarak, kredi başvurusunda bulunanların bir lirası da olsa asıl sahibine dönüşünü sağlamaktayız” dedi. 

 Rota Mali ve Danışmanlık; sektöre yeni bir soluk getirerek, vatandaşların banka işlemlerinde doğan hak kayıplarını gidermek için uzman kadrosuyla hizmet vermeye devam ediyor. Bankaların yasal mevzuatlardaki açıklardan yararlanarak, vatandaşa net bilgi vermeden hukuka ayrı bir kazanç elde ettiğini, bu sırada Rota Mali ve Danışmanlık şirketinin devreye girdiğini kaydeden Halkla İlişkiler Müdürü Selin Yiğit, müvekkillerini mağdur etmeden, uzman hukuk birimiyle kısa sürede haklarını geri kazandırdıklarını söyledi.  

ozd_8368.jpg

USULSÜZ KESİNTİ YAPILIYOR

Vatandaşların nasıl mağdur olduğunu anlatan Yiğit, “Bankalar 2014 Ekim ayından beri, vatandaşların kullandığı bireysel kredilerinden halden anlayan paket başlığı altında yaklaşık sekiz farklı isim ile (web paket, full paket, avantaj paket, standart paket..v.s.) kesintileriler yapmaktadır. Bankalar vatandaşa  kredi satış aşamasında krediye bağlı yapılan sigorta, tahsis ücreti ve yasal olarak kesilen dosya masrafı haricinde; farklı şube işlemlerinin belirli bir süre ücretsiz yapılabilmesi için paket satmaktadır. Belirli bir aritmetiği olmadan çekilen her krediden halden anlayan paket adı altında, belirli oranlarda (630,00 TL, 840,00 TL, 955,00 TL, 1058,00 TL…v.s.) kesintiler yapan söz konusu banka, İcra İflas Kanunu hükümleri gereğince yapmış olduğu usulsüz kesintiyi geri ödemek zorunda kalmaktadır” dedi.  

ozd_8355.jpg

VATANDAŞ HAKKI KANUNLA KORUNUYOR

Vatandaşların haklarının kanun tarafından korunduğunu kaydeden Yiğit,  “Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’un, Tüketici sözleşmelerindeki haksız şartlar başlıklı 5. Maddesi’ne dikkat çekmektedir.

Söz konusu madde hükmü ; “Haksız şart; tüketiciyle müzakere edilmeden sözleşmeye dâhil edilen ve tarafların sözleşmeden doğan hak ve yükümlülüklerinde dürüstlük kuralına aykırı düşecek biçimde tüketici aleyhine dengesizliğe neden olan sözleşme şartlarıdır.”  şeklindedir.  Yiğit “tam da bu madde gereği söz konusu bankanın yapmış olduğu işlemin hukuka aykırı ve usulsüz bir paket satışıdır olduğunu yinelemiştir.  

9c6299be-3483-4dd1-9c63-0dc746b9e3f5.jpg

UZMAN KADROMUZLA TİTİZ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYORUZ

Vatandaşların kaybedilen haklarının kazanılması için uzman ekibiyle titiz bir çalışma yürüttüklerini ve kısa zaman zarfında sonuç aldıklarını vurgulayan Yiğit, “İlk kez 2017 yılında yargı yoluna başvuran bir vatandaşın lehine sonuçlanan karara karşı, söz konusu banka tarafından kanun yollarına başvurulmuş olduğunu ve Yargıtay’ın emsal niteliğinde vatandaş lehine olan kararının geçtiğimiz yıl kesinleştiğini de belirtmiştir. Bu karar neticesinde  vatandaş Türk Borçlar Kanunu hükümleri  gereği alacaklarına kavuşmaktadır.  İşte tam da bu noktada; bizler deneyimli ve işinin uzmanı Hukuk Birimimizin başını çektiği bir ekip ile vatandaşın bu mağduriyetinin yanında yer almaktayız. Bizler ülkemizin geçtiği bu zor günlerde, vatandaşın bir lirasını dahi koruma ve ona ait olanın geri ödenmesi noktasında çok özverili çalışmalar yürütmekte ve en kısa sürede sonuçlandırmayı hedeflemekteyiz. Bu konuda emsal kararın çıkması aşamasından itibaren titizlikle çalışmaktayız ve deneyimimize deneyim katarak, tüm danışmanlarımızı süreç hakkında bilgilendirerek haklarına kavuşmalarını sağlamaktayız” dedi.  

KISA ZAMANDA SONUÇ ALIYORUZ

Yiğit konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Tüm işlemlerimiz, anında bilgilendirme esaslı ve en kısa zamanda sonuçlandırma odaklı olarak şeffaf bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Vatandaşlar  yapılan her işlemi E-Devlet üzerinden takip edebilmektedir. İşlem neticesinde SMS ile bilgilendirilmekte ve yine şirket  temsilci hattı ile tüm sorularına açıklayıcı cevaplar almaktadır.” 

ozd_8370-001.jpg

ÇAĞDAŞ ROBİN HOOD OLARAK GÖREV YAPIYORUZ  

Geçmiş yıllarda binlerce vatandaşın hak kaybını geri kazandırdığını kaydeden Yiğit, “Konunun uzmanı ihtisas sahibi Hukuk Birimimiz vasıtasıyla, doğru yönlendirmeler ile vatandaşın asıl alacağının sahibine dönüşünü sağlayan bizler Çağdaş Robin Hood olarak görevimizin başındayız ve sizlerle bu hukuksuzluğa DUR diyoruz. Vatandaşlarımız 0 531 345 57 60 numaralı telefonundan bizlere ulaşabilirler” diye konuştu.  

thumbnail_logo.jpg
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.