Bayraklı Belediyesi Makinalarını Yeniledi

Bayraklı Belediyesi Makinalarını Yeniledi

Bayraklı Belediyesi'nde park ve bahçelerin bakımlarında kullanılmak amacıyla 48 çim biçme ve çapa makinası ve ağaç budama motoru alınıldı.

Alınan makinalarla ilgili iş güvenliği uzmanından teknik bilgi alınmasının yanı sıra eğitimde iş güvenliği ve iş sağlığı başlıklarına dikkat çekildi.

Bayraklı Belediyesi, gelecek kuşaklara daha yeşil bir Bayraklı bırakmak, ilçenin nefes alma alanları olan parkların bakımını en iyi şekilde yapmak için bünyesine yeni makinalar kattı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, alan çalışmalarında kullanılması amacıyla 8 manüel, 8 otomatik çim biçme, 8 ağaç budama, 5 yüksek budama, 2 frezeli, 2 dizel çapa ve 15 motorlu yan tırpan makinası alarak hizmete soktu. Yeni makinalar kullanılmadan önce Bayraklı Belediyesi iş güvenliği uzmanı Aslı Çıtak, çalışanlara temel iş güvenliği ve makinalarla ilgili teknik bilgi verdi.

HER ŞEY DAHA YEŞİL BİR BAYRAKLI İÇİN

Bayraklı’ya çok sayıda park kazandırdıklarını, mevcut parkları da elden geçirdiklerini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz, alan çalışmalarında kullanılmak üzere ekipmanını yeniledi. Kurulduğumuz günden bu yana daha yeşil bir Bayraklı için çalışıyoruz. İlçemize yeni yeşil alanları, parklar kazandırmak için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Mevcut parkları da elden geçiriyoruz. Yaz öncesi tüm parklarımızın bakımını yapıyoruz. Bunu yaparken de daha modern ve teknoloji yüksek aletler kullanıyoruz. Ayrıca belediye olarak iş güvenliğini önemsiyoruz. Çalışanlarımızın başına bir şey gelmesini istemeyiz. Onun için de iş güvenliği uzmanlarımız belli periyotlarda çalışma arkadaşlarımıza bilgi veriyor. Aldığımız makinalar kullanılmadan önce işçilerimize gerekli teknik bilgi verildi. İş güvenliğiyle ilgili dikkat edilmesi gerekenleri bir kez daha hatırlatıldı” dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.