Berat Albayrak: Türkiye'de Sistem ve Yönetim Sorunu Var

Berat Albayrak: Türkiye'de Sistem ve Yönetim Sorunu Var

Genç Türkiye Zirvesi: Türkiye’nin Geleceği Bilgi Gençliği zirvesine katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Türkiye'nin cumhuriyete dayalı laik bir devlet olduğunu söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak katıldığı bir zirvede Türkiye'nin bir rejim sorunu olmadığını söyleyerek, Türkiye'nin cumhuriyete dayalı demokratik ve laik bir ülke olduğunu söyledi. Albayrak ayrıca Türkiye'de bir sistem ve yönetim sorunu olduğunu söyledi.

Genç Türkiye Zirvesi: Türkiye’nin Geleceği Bilgi Gençliği” zirvesine katılan Berat Albayrak, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’ndaki toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Yeni anayasa, istikrar, Türkiye’nin gelecek vizyonu çerçevesinde hızlı, güçlü karar alabilmesi ve Türkiye’nin eski Türkiye iklimine dönmemesi…

Yaşayarak tecrübe etmenin çok daha önemli olduğuna inananlardan biri olarak 7 Haziran-1 Kasım aslında eski Türkiye noktasında kısa bir demo gibi bizlere yaşatarak çok önemli bir tecrübe de verdi. 70, 80, 90’larda yaşamış olmaya gerek kalmadan 5 aylık süreç Türkiye’nin ne tür risklerle karşı karşıya olduğunu çok net gösterdi. Bunun için Türkiye’de bir sistem sorununu çözecek bir anayasa şart. ‘Sistem’ diyorum, ‘rejim’ değil. Birilerinin sahte ve manipülatif spekülatif söylemlerini kulak ardı etmeyin.

Türkiye’de rejim sorunu yoktur. Türkiye cumhuriyete dayalı, demokratik bir ülkedir, laik bir ülkedir, sosyal bir hukuk devleti. Türkiye’de rejim sorunu yok. Türkiye’de bir sistem, yönetim sorunu var. Her geçen gün ortaya çıkma riski olacak. İstikrarsız bir siyasi iklimin, bir kısım lobilerin elinde siyaseti oyuncak yapıp, istikrarlı, ekonomik ve kültürel iklimi darmadağın edecek bir lüksü yok.”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.