Aysel Ateş Abdullazade

Aysel Ateş Abdullazade

"Beyaz perde en büyük hayalim"

Aysel Ateş Abdullazade, Özlem Ören ile röportaj yaptı.

İşte o röportaj;

Merhaba değerli Medya Ege okuyucularım! Bu hafta sanatta ciddi anlamda istikrarlı adımlar atan, film sektöründe ve TV ekranlarında kendine yer açmış oyuncu ve sunucu Özlem Ören ile bir araya geldik ve sizler için özel bir röportaja imza attık. Taze demli çayınızı alıp koltuğunuzun en rahat köşesinde yerinizi alın. İşte bu özel röportajın detaylarını  sizlere takdim ediyorum. 

Sanatla başlayalım istiyorum. Sahne sizin için ne ifade ediyor?

En mutlu olduğum yerdir sahne. Kendimi çok güçlü hissettiğim, devleştiğim yer...  Aldığım hazzı anlatamam... İşimi çok seviyorum; düşünsenize insanlar eğlenmek için zaman yaratmaya çalışıyor,  para harcıyor, ben eğleniyorum eğlendiriyorum üstüne para kazanıyorum bu lüks herkesin hobisi, benim mesleğim çok şanslıyım. Ömrüm, nefesim yettiği sürece  sahnede olmak istiyorum.  En büyük ödülüm alkış. Hiç tanımadığım insanlarla göz göze gelmek, onların duygu dillerine tercüman olmak benim için büyük bir değerdir. 

1609168284887_image_6483441.jpg

İlk rolünüz ne olmuştur ve oyunculuğunuzdan memnun kalmış mıydınız?

Star Tv ‘de (komedi ) Şöhretler Kebapçısı; “Ahu” şarkı yarışmasına girip 1. olan aptal sarışın karakteri idi. Aklınıza kim geliyorsa oynuyordu. Yeliz Yeşilmen, Umut Oğuz, Dost Elver, Cengiz Küçük Ayvaz, Kemal Kuruçay, Güllü, Yaşar İpek,  Azeri Günel,  Onur Akay , Atilla Taş, Mahmut Tuncer aklıma gelenler bunlar. Çok eğlenceli bir işti. Yönetmenimin benden memnun kalması, izleyenlerin beğenmesi benim için çok önemli. Ben kendimi acımasızca eleştiriyorum.

İdolünüz olan oyuncu kimdir?

Tüm Yeşilçam oyuncularına saygım sonsuz. Birlikte yollarımın kesişmesini istediğim oyuncular var. Fikret Kuşkan, Uğur Yücel, Müjde Ar, Kıvanç Tatlıtuğ,  Tuğba Büyüküstün, Beren Saat, Nurgül Yeşilçay. Birlikte rol almayı, aynı işte yer almayı çok isterim . 

1609168101815_image_6483441.jpg

Oyunculuğun yanı sıra sunuculuk da yapıyorsunuz. Oyunculuk mu yoksa sunuculuk mu hangisi sizi daha çok heyecanlandırıyor?

İkisini de çok seviyorum. Aslında eğlence sektörü hepsini barındırıyor. Sahne sanatları; sesinizin güzel olması, ritim duygunuz, kulağınız, dans yeteneğiniz, diksiyonunuz, ses tonunuz, diyafram, nefesinizi doğru kullanmanız, vücut dili, sahne rahatlığı, oyunculuk için de şart sunuculuk için de. Belki bir müzikalde oynayacaksınız yada bir dizide şarkıcıyı. Sunuculukta akıştaki bir aksilikte, gecikmede sahneyi doldurabilmek önemli. Aslında bir bütün, iç içe.  Aynı heyecanla, aşkla işimi yapıyorum. 
 
Türkiye’de oyuncu olmanın zorlukları var mı?

Oyunculuk çok büyük bir şans işi; İyi bir senaryo, doğru cast, yönetmen, yapımcı, sponsor, kanal, aynı gün aynı saat karşı kanallardaki diziler, reklam verenler, magazinin desteği, senin menajerinin başarısı vs. Sürekli her dizide aynı oyuncuların kullanılması yeni yüzler için bir tık daha zorlaştırıyor işi. Reyting kurbanı olmazsan ne mutlu. Şansına bir de dizi birkaç sezon sürerse oh mis. Sadece sayılı başroller o dudak uçuklatan ücretleri alıyor. Ve bazen çok uzun süre iş alamadığınız da oluyor. Çok uzun set saatleri, kar kış dış çekimler. Sabır işi. Çok severek yapmanız gerekiyor. Aşkla, disiplinle, saygıyla yaklaşman lazım işine. İşinizi çok sevince hiçbir şey zor gelmiyor. 

1609168139386_image_6483441.jpg

Önemli projelerde, film ve dizilerde yer alıyorsunuz yıllardır. İleriki iş hayatınızda hangi çalışmalar var?

Hayvanları çok seviyorum iki köpeğimiz  (spy - puffy ), bir sultan papağanımız var. Sokak hayvanları için bir sosyal sorumluluk programı yapmak istiyorum. Onlar için bir şeyler yapmayı hedefliyorum. Bireysel olarak da sokaktaki kedilere köpeklere mama, su veriyorum, muhakkak arabamın bagajında onlar için mama bulunduruyorum. Sinema filmi; beyaz perde en büyük hayalim, henüz kısmet olmadı. Rekortmen festival sunucusu olarak karış karış memleketimi gezmeye devam etmek istiyorum. Türkiye’nin Doğusundan Batısına, Edirne’den Kars’a elimde mikrofonumla festival festival gezmek, sunumlarımla kalabalıklarla buluşmak istiyorum. Televizyon programı yapmayı çok özledim. Oyunculuk adına hayatımda güzel projelerin, dizilerin olmasını istiyorum. Herkes gibi, hepimiz gibi  bu pandemi sürecinde ben de çalışmayı, işimi, normalleşmeyi çok özledim. Sağlıklı günlerde, korkmadan birbirimize sarıldığımız kucaklaştığımız günlerde buluşmak dileğiyle... 

Bu güzel sohbet için size teşekkür ederim. Hedeflerinize giden yolda size şans ve ışık arzuluyorum. 

Önceki ve Sonraki Yazılar