BİLİYOR MUSUNUZ?  “MUTLU AŞK DA VAR!..”

BİLİYOR MUSUNUZ? “MUTLU AŞK DA VAR!..”

Ünlü iletişim danışmanı Özgür Aras, 10. kitabı “Mutlu Aşk Var Da Var!..” ile çok yakında okuyucuyla yeniden buluştu.

İnkılap Yayınevi’nden çıkan kitap,  aşka inancını yitirmiş ancak umut etmeye meyilli olan tüm okuyuculara geçmiş deneyimlerin acılarından kurtulup yepyeni bir başlangıç yapmanın tüyolarını veriyor.

 

Aşk... Yazılışı kısacık, sadece bir kelime... Oysa onu yaşamaya da, yaşadığını anlatmaya da bazen bir ömür bile yetersiz kalıyor...  Asırlardır peşine düşülen, her taşın altında, en uzak diyarlarda aranılan, varlığıyla savaşılan, yokluğuna dayanılamayan o eşsiz duyguya dair en önemli soru ise çok açık: Mutlu Aşk mümkün müdür?

 

Müzik, televizyon ve sanat camiasında pek çok ünlüyle birlikte yürüttüğü projeler, yazdığı kitaplar, İstanbul gece hayatına kazandırdığı mekanlar, ses getiren sosyal sorumluluk kampanyaları ve aldığı sayısız ödülle adından söz ettiren ünlü iletişim danışmanı Özgür Aras, okurlarıyla buluşan onuncu kitabının konusunu işte bu soruya ayırırken, aslında yaşadıkları, deneyimledikleri ve sezgileriyle de cevabı peşinen veriyor: “Mutlu Aşk Var Da Var!..”

 

Siz de aşktan yana ümidinizi tazelemek istiyorsanız, içsel paylaşımlarla adeta bir "ilişki rehberi" özelliği taşıyan bu kitaptan esinleneceğiniz pek çok şey olabilir. 1999 yılında çıkardığı ilk kitabının ardından her kitabıyla pek çok baskı yapan Özgür Aras’ın cümlelerine kulak verelim:

 

“Mutlu Aşk Var Da Var!..”

Yeter ki mutsuz insan olmak için uğraşmayalım! Şimdiye kadar çok üzülmüş olmanız, bundan sonrasının da böyle devam edeceği anlamına gelmiyor. Hayatta hiçbir şey tek bir çizgide ilerlemezken, neden sizin kaderiniz hep aynı biçimde  gitsin ki? Başkalarının inançsızlığı ve mutsuzluğu ile doldurmayın kalbinizi... Orayı her daim yemyeşil ve bakımlı bir bahçe gibi saklayın ki, içinde güzel ve canlı çiçekler açsın...  O özel insana rastlama şansına sahip olmak istiyorsanız, önce sınırları kaldırın! Kendinizi ve beklentilerinizi esnetin. "Mutluluk her neredeyse, orada olmayı diliyorum..." İşte benim en sevdiğim  bakış açısı budur.  Bu, bütün kalıpları birer birer ortadan kaldırırken, sizi özgürleştirir, sakinleştirir... Sakin bir yürekte çok daha kolay gelişip, büyür aşk... Aşkın cömertliğine ve ödül mekanizmasına güvenin. Ona karşı ümidini kaybetmeyen insanlara gün gelip harika sürprizler yapmakla ünlüdür aşk... Hep öyle olmadı mı? "Bu son!" dediğinizde, "Bundan öte sevemem" diye haykırdığınızda ama kendinize kurduğunuz dünya yerle bir olduğunda, çok daha şiddetli bir duyguyla sizin karşınıza çıkmadı mı aşk?  Hiçbir aşk son değildir! Siz istemedikçe... Hayat devam ettikçe, nefes aldıkça...

Ve biliyor musunuz? Mutlu Aşk Da Var!.. Farkında değilsiniz ama belki de yanı başınızda... Bir göz mesafesinde ya da hiç ummadığınız bir kapının ardında... Hadi gidip onu bulalım!”

 

Özgür Aras’ın İnkılap Yayınevi’nden çıkan yeni kitabı “Mutlu Aşk Da Var!..” raflardaki yerini aldı…

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.