1. YAZARLAR

  2. Ata Benli

  3. Bu Yaz Tam Anlamıyla Müziğe Doyacağız
Ata Benli

Ata Benli

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Bu Yaz Tam Anlamıyla Müziğe Doyacağız

A+A-

Merhabalar. Nihayet özlediğimiz yaz günleri geldi ve kendimizi kışın yaptığımız tatil programlarını gerçekleştirirken bulduk. Bu yaz kulüplerde, plajlarda ve happy hour’larda coşturacak isimler birer birer yeni parçalarıyla bizlerle buluşuyor. Gelin bakalım resmi olarak yaz mevsiminin başladığı Temmuz ayında kimlerin hangi parçaları bizleri oynatacak…

Demet Akalın Yine Çok İddialı

Eskiden yaz mevsiminin gelişini Serdar Ortaç’ın yeni albüm çıkarmasından anlardık. Bir süredir bu değişti ve yaz sezonuna damga vuran albüm yapma işi, Demet Akalın’a kaldı. Geçtiğimiz yaz gibi güzel bir dönemde yepyeni teklisi “Canıma da Değsin” ile şimdi karşımıza çıkan Demet Akalın, söz ve müziği efsane ikili Ayşen Şimşekyay ve Kemal Şimşekyay’a ait olan teklisiyle bir hayli iddialı. Üstelik kıpır kıpır parçanın düzenlemesinde daha dinlerken tahmin ettiğim Ozan Çolakoğlu gibi dev bir isim bulunuyor. Zaten bu kadar değerli isimin oluşturduğu yıldızlar takımından da yaza damga vurması muhtemel bir parça beklenirdi. Renkli mi renkli video klip çalışmasının yönetmen koltuğunda da Tamer Aydoğdu oturmuş. Demet Akalın’ın “Canıma da Değsin” adlı teklisine tüm dijital müzik platformlarından, yaz günlerini özetleyen video klibine ise hemen aşağıdan ya da netd müzik resmi YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.

Mustafa Sandal & Eypio’dan Muhteşem Reset

Çok sevdiğim isimlerden biri olan Mustafa Sandal, son dönemin tartışmasız en iyi çıkışını yapan Eypio ile bir araya geldi. Uzun zamandır çıkması beklenen “Reset” teklisi, klip çekimleri dolayısıyla ertelenmiş ve hayranlarını oldukça fazla sabırsızlandırmıştı. Ancak düzenlemesini Volga Tamöz’ün üstlendiği, söz ve müziği Yalçın Polat ile Eypio’ya ait olan tekli nihayet klibiyle beraber müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Kısa bir sürede tüm radyolarda ve internet listelerinde zirveye yerleşen parçaya tüm dijital müzik platformlarından, uzun zamandır beklenen futuristik video klip çalışmasına ise hemen aşağıdan ya da netd müzik resmi YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.

Peki Rabia Tunçbilek Kimle Acaba?

En az kendi güzelliği kadar sesinin de güzelliği ile son dönemde oldukça fazla dikkat çeken isimlerden olan Rabia Tunçbilek, “Kimle Acaba?” adlı teklisiyle adeta bu yazın en iddialı çıkışını yaptı. Kendi sosyal medya hesabından parçasına verdiği emeğin çalışmalarını aşama aşama takip ettiğim isim; sergilediği performans ve buram buram kalite kokan video klip çalışmasıyla hem beni çok etkiledi, hem de piyasaya yaz döneminde tüm mekanlarda gün boyu çalması garanti bir parça kazandırdı. Söz ve müziğinde yine Ayşen Şimşekyay ve Kemal Şimşekyay imzası bulunan parçanın düzenlemesi ise sektörün tartışmasız en önde gelen isimlerinden Volga Tamöz’e ait. Bu parçada yönetmen Serdar Börcan’a ayrı parantez açıyorum. Bir parçayla uyumlu video klip anca bu kadar başarılı olabilirdi. Tebrikler! Rabia’nın “Kimle Acaba?” ‘sına tüm dijital müzik platformlarından, haftanın bence en iyi video klip çalışmasına ise hemen aşağıdan ya da netd müzik resmi YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.

Enes Batur & Kaya Giray’dan Janti Bir Yaz Parçası

Benim için YouTube dünyasında en başarılı Türk isim olan Enes Batur, kendi ifade ettiği gibi gerçek bir şarkıyla karşımızda. Her zaman takdir ettiğim isim daha önce de şarkı yapmıştı ancak bu sefer gerçekten yazları bizi oynatmaya kararlı olan “Gel Hadi Gel” ile işi çok daha profesyonel bir seviyeye taşımış. Kaya Giray ile yaptığı düetin sözleri Umut Timur ve Kaya Giray’ın kendisine ait. Şimdiden kendi resmi YouTube kanalında yayında olan parça çok kısa sürede 8 milyon gibi bir izlenme rakamına ulaştı. Yönetmen koltuğunda Gökhan Çalbay ve Cihan Çalbay’ın oturduğu video klip çalışmasına aşağıdan ya da Enes Batur’un resmi YouTube kanalından ulaşabilirsiniz. Ayrıca “Gel Hadi Gel” tüm dijital müzik platformlarında da yayında. Kaçırmayın derim.

Gökçe Kırmızı Kurdele Albümünü Kliplendirmeye Devam Ediyor

Renkli mi renkli, canlı mı canlı, kıpır kıpır bir isim olan Gökçe, son albümü “Kırmızı Kurdele” ‘de bulunan “Aşık Olmak İstemiyorum” adlı parçasını kliplendirdi. Üstelik klip çalışması Mert Ercan ve Cem Ilgazlı tarafından hazırlanan tamamen 2 boyutlu bir animasyon. Söz ve müziği sanatçının kendisi Gökçe’ye ait olan parçanın düzenlemesi ise Alen Konakoğlu’na ait. Benim animasyon halini oldukça fazla beğendiğim video klip çalışmasının görsel tasarımını Mehmet Can Sevgiç üstlenmiş. Gökçe’nin albümünün tamamına tüm dijital müzik platformlarından, animasyon olarak karşımıza çıkan video klip çalışmasına ise hemen aşağıdan ya da netd müzik resmi YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Yazılar