CHP Güzelbahçe Kadın Kolların Başkanını Seçti

CHP Güzelbahçe Kadın Kolların Başkanını Seçti

Cumhuriyet Halk Partisi Güzelbahçe İlçe Kadın Kolları olağan kongresini yaptı, yeni başkan Fadime Özkan Aydar oldu.

Güzelbahçe Belediyesi Düğün Salonunda saat 13:00’da gerçekleşen kongreye; Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke divan başkanlığı yaptı. Kongreye; CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, CHP İl Yönetici Fulya Alçay, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce,  İl Kadın Kolları yöneticileri, STK temsilcileri ve partililer katıldı. 

‘Cumhuriyet devrimi bir kadın devrimidir’

Divan Başkanlığına seçilen CHP PM üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke konuşmasında “Her dönem kendine has sorumluluklar kendine has yükler getiriyor ve her dönem artan bir yükün altında ezildiğimizi hissediyoruz. Cumhuriyet devrimlerinin ne kadar önemli olduğunun içsel bir biçimde hissedildiği, artık kurtarılacak değil yeniden kurulacak bir Cumhuriyet’in mücadelesini verdiğimizin bilinciyle, umudun ve mücadele gücümüzün artığı bir aydınlığı da eş zamanlı yaşıyoruz. Cumhuriyet devriminin bir kadın devrimi olduğunu, cumhuriyetin kadınlarla yeniden kurulacağını bilenlerle buradayız. Öyle bir iktidarla mücadele ediyoruz ki bu iktidar cumhuriyetle kavga ediyor. Cumhuriyetle kavga ettiği için de kadınla da kavga ediyor. Bu iktidar bizi biz yapan ne varsa elimizden alacağını düşünüyor. Gücü kaybederse kendisinin yok olacağını bilen bu tarz iktidarlar ancak daha çok ayrıştırır, daha çok baskılar ve ancak daha çok ötekileştirirse var olabilir. Bu ötekileştirmenin karşısına biz olabildiğimiz, özgürlüğü talep eden onu yaşatan, birlikte olmanın gücünü dayanışmayla var eden ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni tarihsel sorumluluğunu geçmişten beri gelen devrimci gücüyle var eden yeni bir siyaseti biz kadınlar var etmek zorundayız. Ben buraya gelirken duyduğum heyecanın arttığı, bunun gerçekleşmesine çok az kaldığına dair inancımın çok yükseldiğini yapmış olduğunuz karşılamayla çok daha iyi anladım ve sizlere bunun için teşekkür ediyorum. Biliyorum ki Güzelbahçe’den doğacak bu güneş önce İzmir’i, kadınların devrimi olan Cumhuriyet devriminin merkezi haline getirecek ve Türkiye’de yeni bir kadın devrimiyle eşitliği, laikliği, barışı, özgürlüğü ve cumhuriyeti yeniden var edecek. Kongremizin hayırlı olmasını diliyor, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘Büyük bir heyecanla iktidar yolundayız’

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’ de yaptığı konuşmada, “İktidar yolunda giderken, Güzelbahçe ve İzmir’de olduğu gibi Türkiye’de de iktidar olmak istiyoruz. Bu heyecanla yeni kadrolarımız seçiyoruz. İlçe ve İl kongremizi yaptık ve kadın kolları ile gençlik kolları seçimlerimizi yapıyoruz. Yeni seçilecek arkadaşlarımızla birlikte oluşan yeni heyecanla iktidar yolunda, bizim yerel yönetimde sağladığımız iktidarı ülke genelinde de sağlayarak, ülkemizi tekrardan adalete, huzura, barışa kavuşturacağız, ayrıştırmayacak birleştireceğiz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde yapacağımız büyük kurultayımızla yeni kadrolarımızı oluşturacağız. İzmir İl Kongresinde ben ve ilçe başkanımızla birlikte Parti Meclis Üyemiz ve İzmir Milletvekilimiz Sayın Selin Sayek Böke’ye kadın kolları kongremizde divan başkanlığı yapması sözünü almıştık bugünde bizimle birlikte bu salonda olması bizlere büyük bir mutluluk verdi. CHP bu ülkeyi yönetecek tek partidir. Özelliklede siz kadınlar sayesinde bu iktidar yolundaki yürüyüşümüz daha güçlü ve kararlı bir şekilde başarıyı da önce Güzelbahçe’de ve İzmir’de ve sonra tüm ülkede yaşayacağız. Ben bundan önce görev almış kadın kollarımıza ve yönetimlerine teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek başkan ve yönetimine de başarılar diliyor, kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyorum’ dedi.

‘Elimiz uzatsak iktidara ulaşacağız’

CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen ise “Söylenecek çok söz var ama Parti büyüğüm ve kadın arkadaşlarımız fazlasıyla söylediler. Ama söylemden çok artık eylem zamanı, artık iktidara geliyoruz. Elimiz uzatsak iktidara ulaşacağız. Kadınlarımız var olacak ki Atatürk’ün bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyet’i sonsuza dek yaşayacak. Aksi takdir de karanlıkta kalacağız.  Bu yüzden daha çok çalışacağız ve bu iktidarın 18 yıllık saltanatını yıkıp, Cumhuriyetin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği devrimleri ve onun gösterdiği yolda yürüyüp Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetlere çıkartacağız. İktidar yakındır arkadaşlar yolumuz, yolunuz açık olsun, kongremiz hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

imgs2495.jpg

‘Sıcak soğuk demeden partimiz için çalıştık’

Son konuşmayı yapan CHP Kadın Kolları Başkanı Menekşe Işın’da, “Kadın Kolları Başkanı olarak bu onurlu görevde tüm emektar kadın arkadaşlarımla birlikte iki dönem toplam dört yılda beş seçim yaşadık. Sıcak demeden soğuk demeden yağmur çamur demeden kapı kap dolaştık. Tüm kadın arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyorum. Son yerel seçimlerde 12 mahallemizi haritalar üzerinde, planlı programlı çalışarak Mustafa İnce Başkanımızı yeniden Belediye Başkan yapmak için çalıştık. Siz değerli üyelerimiz ve Güzelbahçeli Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş vatandaşlarımızla birlikte CHP bayrağını dalgalanmasını sağladık. Sonsuza kadar da bunu böyle devam ettireceğiz. Yeni seçilecek kadın kolları başkan ve yönetimine başarılar diliyor, kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde Fadime Özkan Aydar Güzelbahçe Kadın Kolları Başkanlığına seçildi. Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Asıl adaylar; Çiçek Akyurt, Zuhal Candansayar, Gurbet Çevik, Mehtap Kardaş, Pınar Ayşem Kayaönü, Rana Aslı Sel, Naime Taşdöğen, Gül Ünal Aran Yedek adaylar; Sedef Çilesiz, Şaziye Sağlam, Satı Özkan, Keziban Yıldırım, Müzeyyen Ilgın, Nihayet Aygün, Ertül Tüten, Hayal Deniz seçildi. İl Kongresi Delegeleri; Menekşe Işın, Fadime Özkan Aydar, Hülya Karaca.

0-221.jpg

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.