Cinsel İçerikli Mesajlar RTÜK Çalışanını Bunalttı

Cinsel İçerikli Mesajlar RTÜK Çalışanını Bunalttı

Son zamanlarda insanların ürünlerinin pazarlamasını ve reklamını yapmak için kullanılan cinsel içerikli mesajlar yöntemi bazen insanların çileden çıkmasına neden olabiliyor.

Son zamanlarda insanların ürünlerinin pazarlamasını ve reklamını yapmak için kullanılan cinsel içerikli mesajlar yöntemi bazen insanların çileden çıkmasına neden olabiliyor. Bu olaylardan bir tanesi Radyo Televizyon Üst Kurulu'nda uzman olarak çalışan Cengiz Özdiker isimli bir vatandaşın başına geldi.

VEFAT EDEN ANNESİNİN İSMİNİ KULLANMIŞLAR

Sürekli cep telefonuna çeşitli cinsel içerikli mesajlar ile ürünlerin tanıtımlarının geldiğini söyleyen Cengiz Özdiker duruma dayanamayarak en son çare olarak kendisine mesaj yollayan firmalar hakkında suç duyurusunda bulunmaya karar verdiğini açıkladı. Cengiz Özdiker’in Ankara’da bulunan başsavcılığa verdiği şikayet dilekçesinde yaşadıklarını uzun uzun anlattı. Dilekçesinde kendi kullandığı cep telefonu numarasına uzun bir zamandır cinsel içerikli mesajlar ile ürünleri tanıtıcı reklam mesajlarının isteği dışında geldiğini belirten Özdiker, 2010 yılında annesinin vefat ettiğini, gelen mesajların başlangıç bölümünde de annesinin isminin kullanılarak “Sayın ...” şeklinde başladığı ve bunun kendi onur ve gururunu incittiğini söyledi. Son çare olarak adalete başvuran Cengiz Özdiker kendisine şimdiye kadar gelen mesajların sıklığının kendisini bunalttığını belirtti.

FİRMALAR HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILMASINI İSTİYOR

Yazmış olduğu dilekçede kendisinin kişilik haklarının da ihlal edildiğini belirten Cengiz Özdiker firmalar hakkında soruşturma başlatılmasını istedi. Cengiz Özdiker kendisine gelen mesajların atıldığı telefon numaralarını da dilekçesinde paylaşmayı ihmal etmedi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayın normal bir reklamcılık olarak mı değerlendirileceği, yoksa manevi tazminatında mı işin içerisine sokulacağı merak ediliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.