Deniz Yücel yeniden CHP İzmir il başkanı! İşte sandık karnesi...

Deniz Yücel yeniden CHP İzmir il başkanı! İşte sandık karnesi...

Deniz Yücel, tek aday olarak girdiği kongrede 253 oy alarak yeniden CHP İzmir İl Başkanı oldu!

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, en yüksek oyu 5 No’lu sandıkta oy kullanan delegelerden aldı. Bu sandıkta 76 delegeden 45’i Yücel’e oy verdi. İl başkanı, en düşük oyu ise 7 numaralı sandıktan aldı. Bu sandıkta 77 delegeden sadece 15’i Yücel’e oy attı.

HANGİ SANDIKTAN KAÇ OY ALDI

Yücel; Urla,Kemalpaşa, Bornova ilçe delegelerinin oy kullandığı 1 No’lu sandıktan 72 delegeden 37’sinin; Foça, Kınık ve Karşıyaka delegelerinin oy kullandığı 2 No’lu sandıktan 75 delegeden 26’sının, Karaburun, Ödemiş ve Karabağlar ilçe delegelerinin oy kullandığı 3 No’lu sandıktan 74 delegeden 21’inin, Beydağ, Buca, Gaziemir ilçe delegelerinin oy kullandığı 4 No’lu sandıktan 78 delegeden 39’unun, Bayınıdır, Tire, Balçova ve Konak ilçe delegelerinin oy kullandığı 5 No’lu sandıktan 76 delegeden 45’inin; Selçuk, Çeşme, Seferihisar, Güzelbahçe ve doğal delegelerin oy kullandığı 6 No’lu sandıktan 81 delegeden 35’inin; Dikili, Kiraz, Çiğli ve Bayraklı delegelerinin oy kullandığı 7 No’lu sandıktan 77 delegeden 15’inin, Menemen, Menderes, Narlıdere, Torbalı, Bergama ve Aliağa ilçe delegelerinin oy kullandığı 8 No’lu sandıktan 78 delegeden 35’inin oyunu aldı.

Sonucun açıklanmasının ardından açıklamalarda bulunan Başkan Yücel, "CHP'de kongre süreçleri her zaman heycanlı geçiyor. CHP'de demokrasiye yakışır bir şekilde kongrelerimiz yapılıyor. bu dönemde de aynı şekilde bir kongre gerçekleştirdik. Görev alacak arkadaşlar partimizi iktidara taşıyacaklarına inanıyorum. İlçe kongrelerimizden beri böyle gerçekleşiyor. Kongremizin İzmir'e, partimize, ülkemize hayırlı olsun. CHP 31 Mart yerel seçimlerinden sonra iktidara çok yakın. Genel başkanımızın önderliğinde tüm kadrolarımızla Türkiye'yi yönetmeye hazırız. Bunun bize yüklediği sorumluluk, tarihi misyon var. bunun bilinciyle partimizi ilk genel seçimlerde iktidara taşımak için mücadelemize devam edeceğiz. Aday olma yeterliliğine sahip, örgütün desteğini alabilen herkes aday olabilir. Geçtiğimiz hafta içerisinde 30 ilçe başkanımızın adaylığım konusunda ortak bir destek açıklaması oldu. bu beni mutlu etti. Anlamlı bir açıklamalıydı. Ben hiç aday aday olacağımı söylemedim. Çünkü bu görevlere aday olacağını düşünen biri değil. bu görevler talep edilmez verilmez. İlçe başkanlarının açıklamasıyla bu görev bana tevdi edildiğini ve görevden kaçmayacağımı ifade ettim. Tek adaylı bir kongre olduğu için birçok arkadışımızın il başkan adaylığında işaretleme yapmayı unuttuğunu tarafıma, ilçe başkanlıklarına iletti. İzmir gibi bir yerde 30 ilçede bir mütabakat sağlamak kolay değil. Kendilerini listede göremeyenler tepki göstermiş olabilirler. bunları da anlayışla karşılıyoruz. Bu listeler oluşurken 30 ilçe başkanımızın ve Tunç Bey'in önerilerini aldık. Mümkün olduğunca listeye yansıttık" dedi. 

Bu sonuçla Yücel, 17 yıl sonra bir ilkin altına imza attı. Yücel, 17 yıl sonra üst üstü seçilen ikinci il başkanı olma unvanına ulaştı. 2001 ve 2003 yılındaki il kongrelerinde CHP İzmir İl Başkanlığı’na Alaattin Yüksel seçilmiş, o tarihten sonra hiçbir il başkanı iki dönem üst üste il başkanlığı yapamamıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.