1. YAZARLAR

  2. Serap Yenici

  3. Dileklerimizi dileyelim
Serap Yenici

Serap Yenici

Yazarın Tüm Yazıları >

Dileklerimizi dileyelim

A+A-

Dilek dilemenin  bile bir ritüeli olduğunu sevgili Yasemin Boran İle bir 5 Mayıs gecesi hıdrellez için buluştuğumuzda öğrenmiştim. O her sene bu tarihte birer kırmızı gül ve kırmızı kurdele ,meyve çerez ve içmek istediğimiz hangi içecekler varsa getirmemizi ister , bizimle  modada sahilde  buluşur.Herkesin meyvesi, çerezi ortak kazana konulur bolluk bereket paylaşmanın tadına varılır.

İşte böyle bir gecede dileklerimizi dilerken tek birşey  söyledi istediğiniz şeyi  neden istediğinizi ve  Tanrı evren  size bunu sunarsa ne yapmak istiyorsunuz bunu da söyleyin içinizden çünķü önce vermeyi kabul ederseniz alabilirsiniz demişti.  

Ben bu sözü yıllardır aklımda tutarım.Ve her dileğimle önce şunu şu şekilde yapabilmek için  bana şu şu isteğimi ver tanrım şeklinde dilek dilerim.

İşte bu sene insanlara gerçek sevgiyi sunabilmek için ; sorunsuz  sağlıklı mutlu huzurlu bir yaşamı, ihtiyacı olan ulaşabildigim canlılarla paylaşabilmek için; bolluk bereket ve helal kazancı , sesimle şarkılarımla duygulara tercüman olabilmek için; daha çok kişiye ulaşabildiğim Türkiye dışında  sınırlarımızı aşan çalışmalara imza atabilmeyi , seçtiğim yol aldığım her işte yenilik yaratabilmek için ; farkedilir imzalar atabilmeyi, yeryüzündeki her türlü canlıya ulaşabilmek tanışmak sevgiyle paylaşımlar yapmak için ;dilediğimce rahat ve özgür gezmeyi , her insan sevmeyi ve sevilmeyi hakeder içimizdeki sevgi paylaşmak için ,vefa hissettirmek için varolan duygular bu duyguları dolu dolu hissedip hissettireceğim sevgili ve hayat arkadaşları güzel dostlar ,her duygu paylaşınca güzel en sevdiklerimle paylaşacağım ummadığım surpriz  güzellikler diliyorum.

Tüm bunları dilerken ritüeli bozmadım, bir örnek olsun istedim.Sizler de  deneyin yazın söz uçar yazı kalır. Dileklerinizi her zaman yazın dostlar.. 

Son olarak Mustafa Kemal  Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının bu yurdun  her evladının  kanı canı pahasına emek verdiği  ülkemin, huzur ferah ve bolluk içinde mutlulukla devam etmesi için türk insanınin barışla huzurlu yaşaması için adaletin ,gücün ,  barışın ,  iyiligi güzelliği  arzu eden vicdanlı  insanlar tarafından yönetilmesini ve sevgi ile paylaşma duygusunun kazanmasını diliyorum.

whatsapp-image-2019-01-03-at-14.34.53.jpeg

Önceki ve Sonraki Yazılar