Dünya'daki Ateist Sayısı 1.5 Milyara Yaklaştı

Dünya'daki Ateist Sayısı 1.5 Milyara Yaklaştı

Dünya üzerinde yaşayan ateist sayısı, birçok dini geride bırakarak 1.5 milyara ulaştı.

Bu sayıyla beraber dünyanın birçok dindar insanı geride bırakan ateistler ilk sırada yer alan Hristiyanların hemen arkasından geliyor.

Hristiyanlıktan Sonra Dünya Üzerindeki En Büyük Topluluk Ateistler

Gazetenin haberine göre dünya üzerinde hristiyanlıktan sonraki en büyük topluluk ateist topluluğu, herhangi bir dine ya da yaratıcı inancına sahip olmayan ateistler. Evrim teorisini benimseyen bir topluluk. İslam dinine insanların son zamanlarda yönelmemesinin tek nedeni olarak ortadoğu ve arap ülkelerinde yaşanılan iç karışıklık ve terörist faaliyetler olarak görülüyor.

İslam Karşıtlığı Her Geçen Gün Artıyor ( En Büyük Sebep Terörist Gruplar)

Hristiyanlık ya da bir başka dine inanan insanların büyük bir çoğunluğu islam dinini sadece terör faaliyetleri yüzünden tercih etmediklerini dile getiriyor. Yapılan araştırmalara göre İslamafobi dünya üzerinde günden güne yaygınlaşıyor.

Yakın Zamanda İnanmayan İnsan Sayısı 1.5 Milyarı Geçecek

En büyük örneklerinden birisi Amerika Birleşik Devletleri Başkan adayı Donald Trump'un "müslümanları ülkeye almamalıyız" teklifi olarak gösteriliyor. Araştırmalara göre söz konusu olaylar zincirinin devamı halinde dünya üzerindeki ateist sayısının kısa zaman içerisinde 1.5 Milyarı da geçmesi mümkün görülüyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.