Ege Giyim Sanayicileri Derneği Üyeleri, iş ağlarını genişletiyor

Ege Giyim Sanayicileri Derneği Üyeleri, iş ağlarını genişletiyor

PENTEX 9.Penye, Tekstil ve Teknolojileri Fuarı ziyaret organizasyonu, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) üyelerinden oluşan 20 firmanın katıldığı bir heyet ile gerçekleştirildi.

Gaziantep'te bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen PENTEX Penye, Tekstil ve Teknolojileri Fuarı’nda, erkek - bayan ve çocuk giyim, penye spor giyim, dijital baskı makineleri, kumaş, konfeksiyon makinaları ve aksesuarları sergilendi. Geniş bir yelpazede sektörel ürünlerin sergilendiği Fuarı ziyaret eden EGDS üyeleri, yeni iş bağlantıları kurdu. Sektörel ziyaretlerin iş ağlarının gelişmesi için zaruri olduğunu dile getiren EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, farklı bölgelerden firma temsilcileri ile bir araya gelmenin çok önemli olduğunu vurguladı. Fuarların sektörel birliği arttırdığını dile getiren Hayati Ertuğrul, “Derneğimizin üyeleri hem ulusal hem de uluslararası alanda faaliyet gösteriyor. Dernek üyelerinin fuarlarda yer alması hem kendi firmalarını hem de EGSD’nin tanıtımı için çok önemli. Yapılan ziyaretler iş ağının genişlemesine sebep oluyor” dedi.

egsd3.jpg
 
“Sektörümüz fuarlarla gelişecek”
 
Hazır giyim ve tekstil sektörünün Türkiye’de gelişmeye devam edeceğinin altını çizen Ertuğrul, Gaziantep’in bu alanda önemli bir üretici güç olduğunu söyledi. Tekstil, hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün Türkiye ekonomisi için en önemli dinamiklerden biri olduğunu vurgulayan Ertuğrul, “EGSD üyeleri Gaziantep’te fuar ziyaretinde bulunarak Gaziantep ile İzmir arasında bir köprü olma yolunda adımlar attılar. Moda ve Hazır giyim Federasyonu ( MHGF ) ve üyesi olan Penye Konfeksiyon ve İmalat Hazır Giyim Derneği ( PENKON) tarafından desteklenen Penye, Tekstil ve Teknolojileri Fuarı’na ziyarette bulunan üyelerimiz dünyanın birçok ülkesine üretim yapan firmalar ile tanışma fırsatı yakalamıştır. Sektörümüz fuarlarla gelişmeye devam edecek.  İzmir Ticaret Odası'nın sektörel fuarlara gerçekleştirdiği heyet organizasyonları, ticaret ağının gelişmesi için önemli bir katkı sağlamaktadır ” diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.