1. YAZARLAR

  2. Arif Çayan

  3. Ekonomi - Dağ - Saygılı!
Arif Çayan

Arif Çayan

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Ekonomi - Dağ - Saygılı!

A+A-

Modern dünyada ülkelerin ne kadar güçlü olduğunu gösteren şey, eskisi gibi asker sayısı, silah sayısı falan değil.

Ekonomi!

Ekonominiz ne kadar güçlü ise, ülkeniz o kadar güçlüdür, o kadar geleceğe güvenle bakar. Tıpkı bir insanın parasının olması ve kendisinin, çocuklarının ve hatta torunlarının geleceğini güzel olması anlamında garantiye alması gibi.

İşte bu düzlem içinde MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Bilal Saygılı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir’de bir takım ziyaretler bulundular.

8caf1402-d734-43cf-beec-2d435959038d.jpg

Yerinde ekonomiyi takip etmek, yerinde ekonominin sorunlarını belirlemek,  yerinde ekonomiye katkı koyan sanayicinin, işadamlarının, fabrikaların beklentilerini dinlemek için.

Bunlar sıradan bir ziyaret değil, güçlü Türkiye’nin geleceğine dair ipuçları bulmak ve varsa kör düğüm onları çözmek adına önemli.

7f40ad6f-83c5-4558-a40b-74fe35a863c4.jpg

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, iyi bir hukukçu ve iyi bir siyasetçidir. Ekonomiye de iyi bir hukukçu ve iyi bir siyasetçi olarak bakmasını da çok iyi bilir.

Bir de yanına, geçmişten, günümüzü de kadar ekonominin içinde olan sanayici, üretici, işadamı ve MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Bilal Saygılı’yı da almış ki, belirlemek ve çözümlemek için tam isabetli bir ikili oluşturmuşlar.

3fd58350-1f20-4c75-8468-4ae28723cc00.jpg

Vatandaş endeksli ziyaretler öncesi, vatandaşlara iş imkânı yaratan, onlara hem üreterek, hem de üreterek destek olan iş âleminin varsa sorunlarını belirlemek ve çözmek, dolaylı olarak vatandaşa yansıyan bir çözüm yöntemidir.

‘Bana para verme, para kazanmayı öğret’ mantığını ekonomide oldum olası sevmişimdir. Bir şeyi öğrenmek, tıpkı ilkokulda olduğu gibi, birçok şeyi kazanmanın da yolunu açar.

26a755e3-9fa2-4abc-8c85-4f353c482e2e.jpg

Siz ülkenin dinamik güç kaynağı olan ekonomiyle ilgili olarak insanlara yol gösterir, yön verir, sorun çözerseniz, onların yakaladığı güç direk toplumun en küçük katmanına kadar dağılır.

Bu anlamda Saygılı ve Dağ’ın ziyaretleri İzmir açısından, İzmir’in ekonomisi açısından ve İzmirlilerin ekonomi geleceği açısından çok ama çok önemlidir.

c9a533b8-8dfc-4bca-8339-acb4d87724f5.jpg

Saygılı’nın ekonomiye maddi ve manevi katkısını tek tek saymama gerek yok. Girin Google yazın ismini, saymaya gerek görmediğim birçok şeyi görürsünüz.

Gerçek bir İzmirli, gerçek bir işadamı, gerçekten Türkiye aşığı bir işadamı.

Dağ’ın, İzmir’e ve İzmir siyasetine maddi ve manevi katkısını da saymama gerek yok. Onun Google girmeden, İzmir’de yaşayan her hangi bir vatandaşa sorsanız size gençliğinden beri siyasetin içinde İzmir’e kazandırdıklarını ezbere sayabilirler.

İzmir’de özellikle işadamlarına ve iş dünyasının sorunlarına yönelik bu tür ziyaretlerin daha çok ve daha sık olması gerekli olduğunu düşünüyorum.

f81254e0-eb95-448c-9f70-268be0adf19f.jpg

Medya Ege Yayın Gurubu Başkanı olarak, yarı kamusal, yarı ticari faaliyet içinde olan bir işadamı gazeteci olarak, bu tür ziyaretlerin maddi olarak ne gibi yönler açtığını, manevi olarak ne kadar isteklendirme sağladığını çok iyi bilirim.

Ekonomi, Dağ ve Saygılı...

Türkiye’nin üçüncü büyük ekonomisini elinde tutan İzmir’in daha da güçlü olması için gerekli.

Çünkü kazanan sadece İzmir, İzmirli değil, Türkiye olacak.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.