Erdoğan: Delikanlı Olun Ciğerimi Yiyin

Erdoğan: Delikanlı Olun Ciğerimi Yiyin

Türkiye İhracatçılar Meclisi 23. Olağan Genel Kurulu'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mülteciler konusunda varılan mutabakatta Avrupa'nın tavrını eleştirerek sert açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , TİM 23. Olağan Genel Kurulu ve İhracat Şampiyonları Ödül Töreni'nde konuştu. Toplantıda Almanya'ya seslenen Erdoğan: "delikanlı olun ciğerimi yiyin" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermeni tasarısını kabul eden Almanya'ya ve mülteci anlaşmasında Avrupa'nın tavrına sert tepki gösterip, 'Karşımıza Ermenileri, terör örgütlerini sürmeyin. Delikanlı olun benim ciğerimi yiyin.' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi toplantısında konuştu. Burada Ermeni soykırımı tezlerini kabul eden Almanya'ya tepki gösterdi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Şuan da 100 bine yakın Türkiye'de Ermeni var. Bunların yarısı bizim vatandaşımız değil. Biz hassas olmasak bunların yarısını gönderirdik. Avrupalılar'ın diğer mültecilere yaptığı gibi biz de Ermenilere, Ermenistan'a gidin derdik.

'SİZİN BUNA YÜREĞİNİZ YETMEZ'

Biz bütün arşivlerimizi açtık. Gelin, varsa siz de açın. Buna göre karar verelim. Ama sizin buna yüreğiniz yetmez.

'AVRUPA'NIN ÖNÜNDE SET OLMAKTAN ÇIKAR'

Buradan Almanya'ya ve tüm Avrupa'ya şu mesajı tekrar vermek istiyorum: Ya gündemimizdeki meseleleri hakkaniyetli bir şekilde çözüme kavuştururuz ya da Türkiye, Avrupa'nın sorunlarının önünde bir set olmaktan çıkar, sizi dertlerinizle başbaşa bırakırız.

'TÜRKİYE 3 MİLYON MÜLTECİYE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR'

Almanya gibi dünyanın neresine giderse gidin soykırım denilince akla ilk gelen ülkenin, Türkiye'ye bunu yapmasındaki karın ağrısı başka. Türkiye 3 milyon mülteciye ev sahipliği yapıyor. Karın ağrısı elbette başka.

'DELİKANLI OLUN BENİM CİĞERİMİ YİYİN'

Bizim istediğimiz, herkes için geçerli kuralların bizim içinde geçerli olması. Biz pozitif ayrımcılık istemiyoruz. Adaletli bir yaklaşım istiyoruz. Avrupa Birliği müstekabatında ne varsa onu istiyoruz. Biz riyakarlık yapılmasını istemiyoruz. Karşımıza Ermenileri, terör örgütlerini sürmeyin. Delikanlı olun benim ciğerimi yiyin.

"ALNI EN PAK ÜLKE TÜRKİYE'DİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa'nın tavrını da eleştirirken "Türkiye’den kaçan tüm çete elemanları, Almanya başta olmak üzere Batı ülkelerinde rahatça yaşayabilir. Özdemir Sabancı’nın katiliyle ilgili henüz yeni adım atıldı. Kaç yıl geçti? Onun da nasıl sonuçlanacağı belli değil. Şayet geçmişin muhasebesi yapılacaksa, bu konuda alnı en pak ülke Türkiye’dir. Şimdi biz de onlar üzerinde çalışmaya başlayalım. Kıbrıs Rumlarının Ada’da yaptıkları soykırımların şahitleri hala hayattta. Ermenilerin Karabağ’da yaptıkları vahşete tanık olanları dinlemek bugün mümkündür. Almanya’da soykırımdan kaçanları biz içimizde misafir ettik. Ey Alman Parlamentosu, bundan haberin var mı? Son 150 yıldır ülkemizin dört bir yanında zulümlerden kaçanların milyonlarcası ülkemizde yaşıyor. Bizim geçmişimizle ilgili utanacağımız hiçbir meselemiz yoktur. İlk defa burada konuşuyorum. Tüm dünyaya sesleniyorum. Beğenirler, beğenmezler. Bizim Ermeni meselesindeki tavrımız en başından beri nettir. Biz soykırımın ithamını asla kabul etmiyoruz."

"ÇOCUK O, ANLAMAZ BU İŞLERDEN"

"Soykırım" tasarısını destekleyen Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir'i de eleştiren Erdoğan "Birinci Dünya Savaşı şartlarında, ülkemizin dört bir yandan kuşatma altına alındığı bir dönemde, elbette Anadolu'da asayişi sağlamak amacıyla birtakım tedbirler alınmıştır. Eğer bu meseleyi gündeme getirenlerin amacı, ki çocuk o, anlamaz o işlerden, çıkmış Alman Parlamentosu'na böyle bir metni gönderiyor. Senin bunlardan haberin var mı ya? Tarih bilincin nedir senin? Arşiv bilincin nedir senin? Acaba hangi arşive girdin. Bunları bunlara bir sormak lazım. Almanya'da doğmuş, Almanya'da büyümüş veya burada doğmuş ondan sonra Almanya'ya gitmiş. Nereye gidersen git? Tayyip Erdoğan'a küfür etmek sana bir şey kazandırmaz. Fakat ben bu kadar koskoca bir Alman Parlamentosu'nun bunların arkasına takılmasına hayret ediyorum. Eğer samimiyseniz, eğer dürüstseniz, ey Alman siyasileri sizlere sesleniyorum. Biz bütün arşivlerimizi açtık, açık tutuyoruz. Varsa sizin arşivleriniz siz de açın. Gelin çalıştıralım buradan karar verelim."

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.