Erdoğan Diyanet Vakfı'nın Töreninde

Erdoğan Diyanet Vakfı'nın Töreninde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyanet Vakfı'nın düzenlediği "Uluslararası İyilik Ödülleri Töreni'nde konuştu. Konuşmasında mültecilerle ilgili de konuşan Erdoğan, batı devletlerinin Suriyeli mülteci almadığını, açık kapı politikası uygulamaya devam edecekelrini söyledi.

Konuşmasına "Sudan'ın 7. Cumhurbaşkanı Abdurrahman Swar Ez-Zeheb. Kahraman Mehmetçiğimiz İsmail Ertem, Doktor Cemile Mahmut Hanımefendi, Dr. Mads Gilbert, “Leyla’dan Sonra” Hareketi, Osman Gerem, Susan Carland'a" gibi isimlere teşekkür ederek başlayan Cumhurbaşkanı; "Onbinlerce öğrencimize verilen burslar, 86 tane yapılan imam-hatipler takdire şayan hizmetlerdir." şeklinde konuştu.

Gençlere daha çok sahip çıkılması gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kamerunlu bir heyetin Diyanet İşleri Başkanı'ndan istekte bulunduğunu belirterek, başkanın tek bir istek karşılayabileceğini söylediğinde Kamerunluların sarığınızla cübbenizle bizi ziyaret edin dediklerini söylüyor.

Erdoğan'ın konuşmalarından belli kesitler;

Siz bilmezsiniz bunun anlamını diyor. O gün başkanımızı 30 bin kişi karşılıyor. 90 yaşında bir amca geliyor ve başkanımıza şunu diyor "Kusseri seferi şimdi tamamlandı." Sizin atalarınız Çad'a kadar geliyor 400 yıl sonra şimdi bu sefer tamamlandı diyor.

Bundan daha büyük bir ödül olabilir mi?

Bizim ecdadımız gittiği yerlere kılıcıyla gitmiştir ama gönülleri fethetmiştir.

Herkesin petrol için gittiği Ortadoğu'ya biz demiryoluyla gittik. Afrika'ya gittiğimizde bize şunu dediler " Batı bizim elmasımız için geldi. Siz bize yardım için geldiniz." Biz de onlara bizi çabuk anlayın. Yoksa yine siz kaybedersiniz.

İnsanlığın özlem duyduğu barış bizimle gelecektir. Dönüşüm sancısı çeken kardeş toplumlar gözünü ülkemize dikmiş bir rehberlik bekliyorlar.

Batı ne yapıyor? Suriyeli mülteciyi almayız. Türkiye bize rakam versin diyorlar? Ne rakamı ya? Burada 3 milyon mülteci var. Bundan sonra da açık kapı politikasını uygulamaya devam edeceğiz.

Kötü vasıtalarla iyi sonuçlar elde edemeyiz. Müslümanları terörist olarak göstermek isteyenlere karşı kendi değerlerimizle mücadele edeceğiz. Onlar masumları öldürebilir biz her zaman mazlumların yanında yer alacağız.

Bizim medeniyetimizin olduğu yerde DAEŞ olamaz, Boko Haram olamaz. Bizim medeniyetimizin olduğu yerde PKK olamaz, YPG olamaz.

İslam dünyası bugün mezhepçilik fitnesiyle uğraşıyorsa demek ki gerekli mücadeleyi veremiyoruz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.