EÜTV ve Radyo Ege Kampüs Yeni Yayın Dönemine Hazır

EÜTV ve Radyo Ege Kampüs Yeni Yayın Dönemine Hazır

Ege Üniversitesi Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEMM) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Ege Üniversitesi(EÜ) resmi televizyon kanalı EÜTV ve Radyo Ege Kampüs yeni yayın dönemine düzenlenen organizasyonla “merhaba” dedi.

Açılışa,  EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ersan, Prof. Dr. Canan Fisun Abay, İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Müge Elden, EGEMM Müdür Vekili Prof. Dr. Dilek Takımcı,  akademisyenler, EGEMM çalışanları ve öğrenciler katıldı.

Kamuoyu ile bilgi paylaşımının önemine değinen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi; pek çok bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliğe ev sahipliği yapan büyük bir aile. Üniversitemiz bünyesinde yapılan tüm etkinliklerin ve kamuoyu yararına yapılan bilimsel çalışmaların vatandaşlarımız ile paylaşılması adına Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni faaliyete geçirdik. Radyo Ege Kampüs ve EÜTV, her alanda yaptığı yararlı programlar ve haber bültenleri ile üniversitemiz ve vatandaşlarımız arasındaki iletişimi sağlayan önemli bir değer. Televizyonumuz ve Radyomuz yeni yayın döneminde de başarılı yapımlarla bizleri temsil edecek. Emeği geçen çalışanlarımıza ve hocalarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

EGEMM Müdür Vekili ve İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü Başkanı Prof. Dr. Dilek Takımcı, sıkı bir çalışma temposu ile yeni yayın dönemine hazır olduklarını vurguladı. Prof. Dr. Takımcı, “EGEMM bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Ege Üniversitesi Televizyonu, Radyo Ege Kampüs ve Ege Ajans ile üniversitemizde yaşanan her tülü gelişmeyi kamuoyu ile paylaşıyoruz. EÜTV, hem karasal yayın ile hem de internet üzerinden izleyicisiyle buluşuyor. Yayın akışımız, bilimsel sohbet programlarından haber bültenlerine kadar geniş bir perspektif içeriyor. Ayrıca, üniversitemiz bünyesindeki önemli gelişmeleri canlı olarak izleyiciyle buluşturuyoruz. Radyomuz,  yayınlarını FM bandı 100.8 Mhz’ ve www.radyoegekampus.com adresinden sürdürüyor.  İzmir ve çevresinde FM bandından yayın yapan tek üniversite radyosu. Yeni yayın döneminde de pek çok yenilikle izleyicilerimizin karşısında olacağız. Başta bizlerden maddi-manevi desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak olmak üzere özveriyle çalışan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Ege Üniversitesi’nin bilim, sanat, kültür ve spor gibi alanlardaki birikiminin toplum ve kamuoyu ile paylaşılması amacıyla yayınlarına başlayan Ege Üniversitesi Televizyonu, 7 gün 24 saat yayınlarını, karasalda VHF 11.kanal, internette ise “www.eutv.tv” adresinden kesintisiz sürdürüyor. EÜTV’de birçok farklı konuda TV programları üretilirken, üniversite içindeki önemli etkinlikler canlı olarak yayınlanıyor. Ayrıca EÜTV ve Ege Üniversitesi Haber Ajansı Ege Ajans ortaklığında hazırlanan  TV haber bültenleri, birçok ulusal ve yerel televizyon kanalı ile haber ajanslarına servis ediliyor.

Yayınlarını FM bandı 100.8 Mhz ve www.radyoegekampus.com adresinden sürdüren  Radyo Ege Kampüs, İzmir ve çevresinde FM bandından yayın yapan tek üniversite radyosu. Yeni dönemde birçok farklı programla yayınlarına devam eden Radyo Ege Kampüs, farklı müzik türlerinden sohbetlere, sağlıktan bilimsel çalışmalara; spor-sanat  ve kültürel etkinliklerden söyleşilere dinleyici isteklerinden renkli konu ve konuklara kadar geniş bir yelpazede hazırlanan yapım ve yayınlara devam ediyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.