1. YAZARLAR

  2. Arif Çayan

  3. Farklı Başkan Adayı, Farklı Bayraklı!
Arif Çayan

Arif Çayan

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Farklı Başkan Adayı, Farklı Bayraklı!

A+A-

Belediye Başkan adayları, teker teker proje tanıtım toplantıları düzenlemeye başladı. Gazeteciler olarak bizlerin de yakından takip ettiği tanıtım toplantılarında, başkan olmak istedikleri ilçelerde gerçekleştirmeyi düşündükleri projelerini anlatıyorlar. Düşüncelerini paylaşıyorlar, arada geçmişe dönük de eleştiride bulunuyorlar.

whatsapp-image-2019-02-24-at-12.11.03.jpeg

İşte bu tanıtım günlerinden birisini dün Bayraklı’da yaşadık. Bayraklı’daki konferans salonunu tanıtım toplantısı için düzenleyen AK Parti Bayraklı Belediye Başkan Adayı Ali Aslan’ın tanıtım organizasyonu tek kelimeyle mükemmeldi.

Bir tanıtım için düşünülebilecek her türlü, bilgi, teknoloji ve aksiyon kullanılmıştı.

Bunların içinde Belediye Başkan Adayı Ali Aslan ise profesyonel bir sunucu, sunum yapan akademisyen gibi duruyordu.

Kulağına taktığı, tıpkı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zebekci gibi, mikrofon, sahnenin kenarında duran uzun sehpa, barkovizyonda gösterilen proje slaytları ve kâğıttan okunmayan, bilginin, düşüncenin anlık ifadesi olan doğal konuşma salonda bulunan herkesi etkilemeye yetti.

Projelere değil, Bayraklı’nın sorunlarına hakim olan Başkan Adayı Ali Aslan, zaman zaman kendisini izlemeye gelenlerden bazılarıyla kurduğu sıcak sözlü diyalog, samimi düşünce bileşkesi, Bayraklı’da ortak bir yönetim ve gelecek aklının yakaladığını gösteriyordu.

whatsapp-image-2019-02-24-at-12.12.12.jpeg

Başkan Adayı Ali Aslan, 1 yaşından, 77 yaşına kadar her yaştan, her kimlikten, her cinsiyetten, her sosyal ihtiyaçtan insanlara hitap eden projelerine anlatırken, gösterdiği slayt gösteriler ise projelerin havada, hayalde olmadığını iddiasının en güçlü kanıtıydı.

Bayraklı’yı denize, denizi Bayraklı’ya getirebilen projeler, Bayraklı’yı doğaya, doğayı Bayraklı’ya kavuşturan düşünceler, insanı sağlığa, huzura, mutluluğa, istihdama, yeterliliğe, ekonomiye giderek devam ediyordu.

Konuşmasından, rahatlığından, müjdelerinden, projelerin içindeki ince fikirlerden etkilenen toplantıya katılanlar, ara da bir alkış kopması yaparak, Başkan Adayı Ali Aslan’a güçlü bir destek verdiler.

Bir akademisyen vardı, ismini şimdi hatırlayamıyorum. Başkan Adayı Ali Aslan, onun talebini, ismini ve akademisyen kimliğini projelerinin arasında anlattı.

Kendisini CHP’li olduğunu, CHP’li kalacağını ancak bu seçimlerde kendisine, projelerine onay verdiği için oyunu ondan yana kullanacağını söyledi.

Akademisyen kadındı ve orada, izleyiciler arasındaydı.

Akademisyen olmanın vermiş olduğu farkla, bir şeyin taraftarı olmak yerine, iyi ve etkin projeleri ortaya serene oy vereceğini en iyi şekilde gösteriyordu.

whatsapp-image-2019-02-24-at-12.11.05.jpeg

Başkan Adayı Aslan, her projesine o kadar emin, yapılması gerektiğini, ihtiyaç olduğunu o kadar iyi biliyordu ki, projeleri anlattığında, ona ihtiyaç duyan Bayraklı’da yaşayan vatandaşlardan olanları o kadar seyircinin arasında bulup, ‘Seni de düşündük’ diyordu.

Herkes her şeyi, ama okuyarak, ama ezbere anlatabilir.

Ama herkes, her şeyin bir karşılığı olduğunu bu kadar net anlatamayabilir.

Sonuçta, profesyonel bir tanıtım organizasyonu, profesyonel bir yönetici adayı, profesyonelce hazırlanmış projeler salona damgasını vurdu.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Aslan, Bayraklı için gerçekten büyük bir şans.

Peki, Bayraklılı bunu kullanmak ister mi?

Onu da, 31 Mart akşamı görürüz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.