Galatasaray 'Ben Yaptım Oldu' Anlayışını Eleştirdi

Galatasaray 'Ben Yaptım Oldu' Anlayışını Eleştirdi

Galatasaray Spor Kulübü, Bayanlar Voleybol 1. Lig Final Etabı 1. turnuvasıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı..

"2016 sezonunun tamamlanmasına günler kala, Bayanlar Voleybol 1. Lig Final Etabı 1. turnuvasında yaşanan bir takım olaylar nedeniyle bazı konulara değinmek istiyoruz" denilen açıklamada, görev ve sorumluluk sınırlarının belirgin olduğunu varsayılan bir takım yetkililer tarafından, "ben yaptım, oldu!" anlayışının ülke voleybolu üzerinde hakimiyet kurmaya başladığının gözlemlendiği kaydedildi.

Hakemlerin, sahadaki her şeyin tek yetkilisi ve sorumlusu olduklarına değinilirken, "Tribünde oturan bir takım kişilerin yetkilerini aşarak, saha içine müdahale etme hakkını kendilerinde görmesine daha fazla seyirci kalınmamalıdır" ifadesi kullanıldı.

Final Etabı 2. turnuvasının hemen öncesinde Türk voleybolunu yönetenlere ithafen yöneltilen sorularla devam eden açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Bugüne kadar voleybol veya bir başka spor dalında, naklen yayın aracında yaşanan teknik arıza sebebiyle maça ara verildiği olmuş mudur? Bu gerekçe ile maçı duraklatmak, federasyonun başkan vekillerinin yetkileri dahilinde midir? İzmir'de yaşananlardan, ülke voleybolunda önceliğin takımlardan ve sporculardan ziyade yayıncı kuruluşlara ve sponsorlara verildiği anlamını mı çıkarmalıyız?

Oyun kuralları gereği benchte kimlerin itiraz hakkı vardır? Mesela bir masör benchte ayağa kalkıp hakeme itiraz edebilir mi? Veya sahada yabancı dillerde küfür etmek, hakemlerle alenen dalga geçmek, sürekli olarak kendine ayrılan alanın dışına taşmak, el kol hareketleri yapmak serbest midir?

Görüntülü Denetleme Sistemi Nasıl Hataya Sebebiyet Vermektedir

Dünya çapında şüpheye yer bırakmayacak biçimde uygulanan Görüntülü Denetleme Sistemi (GDS), yerel liglerimizdeki kullanımda nasıl olup da kural hatasına sebebiyet vermektedir? Kural gereği süresi geçmiş GDS talepleri hakemlerce nasıl kabul edilebilmektedir?

Hakemlerin hatalarının savunmasının, yetkilerini aşan kişiler tarafından 'benim hakemim, benim kararım' anlayışı ile yapılması, hataların üstünün örtülerek yarattığı sonuçların ceremesini kulüplerin çekmesi doğru mudur?"

Açıklamada, Galatasaray'ın mücadele ettiği her branşta, her maçını kazanmak için, armasının onuru için oynadığı, hem kendi takımlarına hem de rakiplerine müsabaka kuralları çerçevesinde adaletli ve eşit davranılmasını savunduğu belirtilirken, kulüp olarak alt yapısına, Türk hocalarına inandığı ve güvendiği ifade edildi.

Galatasaray'ın hiçbir çalışanı, oyuncusu, menajeri, antrenörünün sahipsiz olmadığı vurgulanarak, "Bugüne kadar taleplerimizi kurallara uygun biçimde dile getirdik, diplomasi tüm ilişkilerimizde önceliğimiz oldu. Buna rağmen pervasızca saha dışından saha içerisine müdahale edenler, bundan böyle hak ettikleri cevabı muhattaplarından, anında ve en sert şekilde alacaklardır." denildi.

TVF 2016 Yaz Olimpiyatları Ardından Seçim Dönemine Girecek

Türkiye Voleybol Federasyonu'nu (TVF) hesap sormaya davet eden sarı-kırmızılı kulüp, "2016 Yaz Olimpiyatları'nın ardından seçim dönemine girecek olan TVF'nin bir an önce bahsi geçen adaletsizlikleri çözme iradesini göstermesini, kurumu sponsorların veya yayıncı kuruluşların federasyonu gibi gösteren hatalı hareketlerin hesabını sormasını ve Türk voleybolunun federasyonu olduğunu, tüm voleybol ailesine ve spor kamuoyuna kanıtlamasını beklemekteyiz." değerlendirmesinde bulundu.

.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.