1. YAZARLAR

  2. Eylül Ayça Karakuş

  3. GEÇMİŞ OLMA,GELECEĞİN GEÇMİŞİM OLSUN HAYATIMIZA
Eylül Ayça Karakuş

Eylül Ayça Karakuş

Köşe yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

GEÇMİŞ OLMA,GELECEĞİN GEÇMİŞİM OLSUN HAYATIMIZA

A+A-

Onca sözlerimin tek bir karşılığı vardı.

"Sen beni henüz tanımıyorsun.Sen benim geçmişimi bile bilmiyorsun...."

Önemli miydi?

Tabi ki hayır! 

Sevilen kişi geçmişiyle yada geleceğiyle sevilmezdi ki.Aşk hiç olmadık bir zamanda tepeden düşme inerdi.

Senin geçmişinin hiç bir önemi yok benim için.Ben senin bugününü seviyorum,yarınını seveceğim.İzin ver ya da verme,umrumda değil.Ben,seni canım ne kadar isterse o kadar seveceğim.İki kelimenin arasına "beni anlamıyorsun"sözünü sıkıştırırken atladığın birşey vardı.Ben anlaşılmanın ötesine geçmiştim.Senin için altın değerinde olan nasihatların benim için uçurumdan atlamakla eş değerdi.Zihninin önüne geçememek deli ediyordu beni.

Sana seni sevmeyi anlatıyor olmak bir deprem misaliydi.Kaç şiddetinde olursa olsun sarsılıyordum ve hasarlar alıyordu ruhum.Göçük altında saatlerce kalmış yaralı gibi her bir hücremde ağrı,acı,sancı hissediyordum.Kaderime yazılmış bir isimdin ve aydınlığının ışığını benden kaçırıyordun.

Bugüne kadar hayatında depremlerin en büyüğünü yaşamış,sarsılmış,en dibe batmış,benden artık adam olmaz demiş,darbe üzerine darbe yemiş sonra da kendini bir uyuşturucuya bağımlı etmiş, zamanın bir döneminde serseri adamın biri olarak yaşamışın.Kim sana seni seviyorum dese elini vermişin kolunu alamamışın.Menfaatlerinden,yapmacıklarından,çıkar ilişkilerinden usanmışın artık.Herkesi kendin gibi sanmış sonra da kendini herkesten ayrı tutmuşsun.Gürültülü kadınların kirli gecelerinde meze olmuşun yıllarca.Kara çocuk diye adın nâm salmışken tüm gece hayatının içine,sen kendi kimliğini bulamamışın.Adın çıkmış ayyaşa,sarhoşa,berduşa,kara çoçuğa,hovardaya...Sende dahil olmak üzere kimse seni tanıyamamış.Sonra bir an olmuş ki kafanın güzel olduğu günahların ürediği bir gece başlamaşın isyanlarınla kolunu jiletlemeye.Acısını hissetmeden,izinin ölene kadar geçmeyeceğine aldırmadan en büyük çözülmeyecek olan düğümleri atmışın hayatına.

Düşünüyorum da daha geçmişinde ne olabilirdi senin diye? Bundan fazlasını hayal edemiyorum.Çünkü sen o kadar iyisin ki kendinden başka kimseye zarar veremezsin.Vermezsin ki...

Şimdi söyler misin lütfen bana,senin geçmişin neden benim için önemli olmalı?Yada senin geçmişin neden benim sana olan sevgime engel olmalı?

Yerden göğe kadar haklısın diyemiyorum sana maalesef.Senin geçmişin beni ilgilendirmiyor.Ben seni şuan da sevdim ve hâlâ da seveceğim.Hani sen kendinden başka kimseyi üzmezsin demiştim ya...Eksik söylemişim,Sen hayatta hiçbir kadını üzmediğin kadar beni üzdün bu hayatta.Kollarında bıraktığın izlerin en derinini attın yüreğime.Depremlerin en şiddetlisini yaratıp,hasarların en büyüğünü yaşattın serseri ömrüme.

Peki,sen benim geçmişimi biliyor musun?

Mesela,kaç kadın bir ayakkabı bağcığını bağlamaktan haz alır,mutlu olur?

 Hangi adam,bir kadına böylesine saçma bir olaydan mutlu olmasına sebeptir?

 Hangi kadın gittiğin yolların km.lerini hesaplayıp geliş-gidiş saatinin seceresini tutar?

Hangi kadın bir adamın hayaliyle sabahları eder?

Hangi kadın bir tek "canım"kelimesiyle kendini önemli kılar?

Hangi kadın sevdiğinin hayaliyle sevişebilir?

Hangi kadın sana rağmen "bu hayatta herşey mümkün ama değil mi...?'diye sorarak gelecegi umut eder?

Hangi kadın senin dokunduğun ne varsa herşeye aynı anda sahip olmak isteyebilir?

Hangi kadın içinden dualar ederek 'Sen dua et de bir gün elime düşme,yoksa bugünlerin acısını çıkaracağım.'derken bile Allah'im ne olur elime düşür diye içten içe şuursuzca dualar edebilir?

Hangi kadın sırf seni görebilmek için gülünç yerine düşmek ister?

Hangi,hangi hangi... daha onlarca hangiler sıralayabilirim sana.

Eğer senin derdin geçmiş ise,al sana geçmiş.

Sen hayatıma girmeden önce,seni sevmeden önce böyle bir saçma sapan geçmisim yoktu benim.

Söyler misin lütfen bana; Şimdi hangimizin geçmişi kime göre daha masum?

Senin yıllar önceki geçmişinde ben yoktum ve yaşadığın geçmiş her ne ise bana ait değildi.Şimdi bir geçmiş merakı sardıysa seni ve ille de bir geçmiş sorgulaması yapmak istiyorsan eğer al sana geçmiş!

Seninle birlikte hayatıma getirdiğin ucu bucağı olmayan geçmiş.Geçmişinin bir önemi yok ama geleceğimizin bir önemi olmalı.

Hadi geçmişimize bir sünger çekelim ve birlikte yaşayacağımız yarınımızı en anlamlı geçmiş yapalım.Birbirimize söyleceğimiz "benim geçmişimi bilmiyorsun değil, seni nasıl sevdigimi bilmiyorsun.' cümleleri olsun.Öyle bir gün yaşayalım ki hatırlanmaya değer,anlatmaya özel olsun.Geçmişimiz sadece bir sabahın koynuna yastığımıza geceden sinen aşk sözleri olsun.

Geçmiş olma,geleceğin geçmişim olsun hayatımıza.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.