1. YAZARLAR

  2. Ömer Oktay Bal

  3. Gmail Şifreleri Android Uygulaması Üzerinden Değiştirilebilecek!
Ömer Oktay Bal

Ömer Oktay Bal

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Gmail Şifreleri Android Uygulaması Üzerinden Değiştirilebilecek!

A+A-

Akıllı telefonlarda aktif şekilde kullanılan farklı uygulamalara dair hesapların şifrelerini belirli aralıklarla değiştirmek kişilerin kendi kişisel bilgilerinin ve kimlik güvenliklerinin korunması için son derece önemli detaylardan biri oluyor. Bu noktada Android işletim sistemine sahip cihazların olmazsa olmazı haline gelen Gmail hesapları için de kullanıcılar şifrelerini değiştirmek isteyebiliyorlar. Bunu gerçekleştirebilmek için bugüne kadar kullanıcılar sadece PC platformu üzerinden erişebildikleri Gmail sayfalarına ulaşarak ayarlar bölümünden gmail şifre bilgilerini yenileme ve değiştirme fırsatı bulabiliyordu. Fakat akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan Gmail uygulaması için geliştirilen yeni bir güncellemeyle birlikte artık akıllı telefonlar üzerinde yer alan bu uygulamayla birlikte de Google hesaplarının şifrelerini değiştirmek mümkün olabilecek.

Şifre Değiştirme Özelliği Uzun Zamandır Bekleniyordu!

Gmail tarafından henüz getirilmiş bir özellik olan mobil uygulama üzerinden gmail şifreleri değiştirme durumu Gmail kullanıcıları tarafından çok uzun bir süreden beri gerçekleşmesi beklenen bir durum olarak ilgiyle takip ediliyordu. İnternet sitesinde kullanıcılara sunduğu içerikleri ve özgürlüğünü az da olsa uygulama üzerinden mobil cihazları kullanan kullanıcılarına da aktarma noktasında problemler yaşayan uygulama yeni özellikle birlikte internet sitesinde sunduklarına yakın bir noktaya gelebilir. Şifre değiştirme ile birlikte mobil uygulamanın daha pek çok alanda geride kaldığı da dikkat çeken detaylar arasında. Bu sebeple pek çok kullanıcı PC üzerinden ulaştıkları Gmail hesap bilgilerinde değişiklikleri yaptıktan sonra mobil uygulamayı kullanmaya geçebiliyorlar.

Mobil Uygulamadan Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Yeni gelen güncellemeyle birlikte gmail şifre değiştirme işlemini yapmak isteyen kullanıcıların öncelikle Google hesabı ayarlarına ulaşmasını sağlayacak bölümlere giriş yapması gerekiyor. İçerisinde profil bilgileri, gizlilik ayarları gibi pek çok seçeneğin yer aldığı bu bölümde kullanıcılar şifre bölümünü tercih ederek şifre değiştirme işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Ayarlar bölümü üzerinden ulaşılan Hesabım sekmesiyle girilen bu bölümde kişilerin şifre bilgileri dışında oturum açma bilgilerini ve hesap tercihlerini de değiştirmesi söz konusu olacak. Yeni güncellemeyle gelen bir diğer detay da gelen kutusu üzerinde yapılan kaydırma işlemleri ile ilgili oldu. E-postaların arşivlenmesi için artık kullanıcılar uygulamanın alt kısmında yer alan çubuğu kullanarak arşivlenmiş mailleri geri alabilecek.

 
Önceki ve Sonraki Yazılar