Gönül Dostları rotasını belirledi

Gönül Dostları rotasını belirledi

İzmir iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren “Gönül Dostları” odak noktasını eğitim ve teknoloji olarak belirledi.

Gönül Dostlarının sözcüsü İş İnsanı Hanif Pehlivanoğlu “İzmir teknoloji ve eğitim konusunda gerekli alt yapıya sahip, bizim de çabalarımızla merkez haline gelecek” dedi. 

İzmir yararına işler yapmak için ‘karşılıksız sevgi’ temeline dayanan bir birliktelikle yola çıkan Gönül Dostları, yol haritalarını belirlemek için Ege Palas Otel’de yeniden bir araya geldi. Ege Bölgesi'nin önde gelen marketler zinciri Hanif Pehlivanoğlu Marketler Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Hanif Pehlivanoğlu başta olmak üzere, İzmir Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Ercan Korkmaz ve Egeden Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Osman Zeki Özkebapçı önderliğinde temelleri atılan ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan Gönül Dostları, bir yıldır pek çok sosyal sorumluluk projelerine sessiz sedasız imza attı.

Süreklilik önemli

Küçük birikimlerle güzel şeyler hayata geçirmek istediklerinin altını çizen Pehlivanoğlu “Hepimiz iş dünyasının farklı alanlarında faliyet gösteriyoruz. Kimimiz şehir planlamasını düşünürken, kimimiz gıdaya yöneliyor. Böyle olunca ortaya çok farklı fikirler çıkıyor” dedi. Bu tür dayanışmalara başlamanın kolay, devam ettirmeninse zor olduğunu belirten Pehlivanoğlu “Toplumda yer edinebilmek, sürdürülebilir olmak istiyorsak herşeyi detaylıca planlamalı ve aynı düşünce altında birleşmeliyiz” diye konuştu.

Eğitim ve teknolojiye destek

Tüm Gönül Dostlarının ‘eğitim ve teknoloji’ odaklılık konusunda hemfikir olduğunu vurgulayan Pehlivanoğlu “Üniversite sayısı gün geçtikçe artan, eğitime önem veren bir şehirde yaşıyoruz. İzmir’in bu güçlü yönlerinden hareket edip, ihtiyaçlarına yönelecek ve bu ihtiyaçları kısa zamanda çözmek için çaba sarf edeceğiz” diye konuştu. Pehlivanoğlu eğitim ve teknolojinin merkezi olma açısından İzmir’den daha uygun bir kent olamayacağını belirterek “Ülkemizin içinde bulunduğu zorlu süreçten en az zarar görmüş şekilde çıkabilmek için her kent, herkes üzerine düşeni yapmalı” dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.