Hüseyin Çelik: Niçin Bir Araya Gelemiyoruz?

Hüseyin Çelik: Niçin Bir Araya Gelemiyoruz?

Eski bakan ve eski AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik, Ankara'da gerçekleştirilen terör eylemi sonrası kendi sitesinde hükümeti de eleştirdiği bir yazıyı kaleme aldı.

Eski bakan ve eski AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik, Ankara'da gerçekleştirilen terör eylemi sonrası kendi sitesinde hükümeti de eleştirdiği bir yazıyı kaleme aldı.

Kendi sitesinde, "Korkuya Teslim Olmak" başlığıyla yayınlanan yazıda; "Kendi saadetlerini masum insanların ve bir bütün olarak Türkiye’nin felaketinde arayan, başkalarını ve kendisini tereddüt etmeden hunharca öldürecek kadar canavarlaştırılmış bu hainlerin amaçlarına ulaşmaması için bütün bir aklımızı ve irademizi seferber etmek zorundayız." diyerek olayın ardından kurulan cümlelerin hiçbir şeyi geri getirmeyeceğini ifade etti.

Terör ve terörizmle mücadelenin, "koruyucu hekimlik" mantığıyla yapılması gerektiğini söyleyen Çelik; "Orman yangınlarını önlemek için yapılan harcama ve sarfedilen emek, yangın çıktıktan sonraki maliyetin ve harcanan emeğin binde biri kadar değildir." dedi. Bir yangın çıktığında ilk işin yangını söndürmek olduğunu söyleyen eski bakan "Elbette yangın devam ederken ilk işimiz yangını söndürmektir. Daha yangının alevleri göklere yükselirken “sorumlu kimdir“? hesabına girişilmez. O iş yangın söndürülüp soğutma çalışmaları bitirildikten sonra yapılır. Böyle günlerde bütün gücümüzle devletimizin ve hükümetimizin yanında olmak hepimizin vatandaş olarak ahlâkî sorumluluğudur. Ama ortalık yatıştıktan, yaralar nisbeten sarıldıktan sonra “İhmal, hata, kusur ve kasıt var mıdır ve bu işin sorumluları kim veya kimlerdir“? Sorularını sormak da tabii ki her vatandaşın hakkıdır." cümlelerini kurdu.

"Bu ülkenin sağ duyulu insanları olarak biz niçin bir araya gelemiyoruz"

Hüseyin Çelik; "Neredeyse Türkiye’deki bütün eli kanlı terör örgütleri bir çatı altında ittifak edip Türkiye’ye karşı birleşirken bu ülkenin sağ duyulu insanları olarak biz niçin bir araya gelemiyoruz?" dedi ve ekledi; "Kötüler, öldürmek, yakmak, yıkmak, korkutmak, kan ve gözyaşı dökmek için bir araya gelirken iyiler veya iyi bildiklerimiz niçin yaşatmak, yapmak, iyiliği ve güzelliği paylaşmak için bir araya gelemezler? Uçağı kaçırmak veya düşürmek için eylem yapan teröristi etkisiz hale getirmek için, yolcuların aynı uçağın içinde bulunmak gibi tek bir ortak paydasının olması birlikte hareket etmeleri için yeterli değil midir?"

Açıklamada ayrıca ETA ve IRA örneklerine de yer veren Hüseyin Çelik; "Terör gibi bir insanlık suçuna karşı ortak bir tutum takınmak için herkesin aynı partide birleşmesi, sağcının solcu veya solcunun sağcı olması da gerekmez. İngiltere IRA meselesini, İspanya ETA meselesini bu şekilde gündeminden çıkardı." ifadesini kullandı.

"HDP'nin saldırıyı kınamasını önemsiyorum"

HDP'nin saldırıyı kınamasına da değinen eski bakan şu ifadeleri kullandı "29 canın katili teröristin taziyesine giden HDP milletvekilinin yaptığı ne kadar yanlış ve kabul edilemezse, HDP‘nin bu saldırıyı kınaması o kadar doğrudur. Saldırıları kınamadıkları zaman “gördünüz mü bak kınamıyorlar“, kınadıkları zaman da ” bak bir de utanmadan kınıyorlar” şeklindeki bir yaklaşım makul bir yaklaşım değildir."

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.