1. YAZARLAR

  2. Ömer Oktay Bal

  3. Instagram Remix’le Birlikte Artık Daha Renkli!
Ömer Oktay Bal

Ömer Oktay Bal

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Instagram Remix’le Birlikte Artık Daha Renkli!

A+A-

Hali hazırda aktif şekilde kullanılmakta olan sosyal medya platformları arasında kullanıcı sayısını en hızlı şekilde yükselten ve kullanım süreleriyle de kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen platform olan Instagram büyümesini ve gelişmesini sürdürmeye devam ediyor. Bugüne kadar farklı sosyal medya platformlarında özgün bir şekilde yer alan farklı özelliklerin tamamını kendi bünyesinde toplamayı başarmış olan Instagram yeni özelliği ile de dikkat çekiyor. Geliştiriciler tarafından instagram remix adıyla duyurulan yeni özellik uygulamanın şimdilik son sürümü olan 24. sürümü ile birlikte kullanıcılara ulaşıyor. Yeni özellikte genel hatlarıyla bakıldığında artık kullanıcılar arkadaşlarının fotoğraflarını düzenleyebilecek. 
 

Instagram Remix’te Neler Yapılabilecek?
 

Daha önce sahip olduğu özelliklerin hiçbiriyle kıyaslanması mümkün olmayan yeni özellikler kazanan Instagram, Remix özelliği ile bunu başarmaya çalışıyor. Birkaç ay önce hikaye özelliğini Instagram’a eklemiş olan girişimcilerin tahminlerinin de üzerinde kullanım oranlarına ulaşması ve kullanıcılar tarafından hikaye kullanımının sıklıkla tercih edilmesi sebebiyle yeni özellikte buna yer vermiş görünüyor. Bugüne kadar kullanıcılar kendi hikayelerini açık bir şekilde yayınladıkları gibi başka bir uygulamadan da aşina olunduğu gibi hikayelerin kullanıcılar arasında özel mesajlarla aktarılması da söz konusu olabiliyordu. Remix özelliği ile birlikte artık instagram kullanıcıları özel mesajla kendilerine gönderilmiş olan fotoğraflar üzerinde düzenleme yapma fırsatına sahip olacak. Bu da kullanıcıların düzenlemiş oldukları hikayeleri birbirlerine tekrar göndererek keyifli vakit geçirmesini de sağlayacak. 
 

Hikayelere Yeniden Oynatma Özelliği Geldi!
 

Instagram düzenleme araçlarının tamamının kullanılabildiği hikayelerin geri gönderilmesi Instagram Remix’in en çok dikkat çeken özelliği olmayı başardı. Kullanıcıların instagram 24. sürüm ile birlikte elde edeceği bu özelliğin yanı sıra yeni bir özellikle karşılaşması da söz konusu oluyor. Yeniden Oynatma adıyla tanıtılmış olan ve uygulamaya yeni sürümde eklenmiş olan bu özellik gönderilen hikayelerin tekrar tekrar oynatılmasını sağlayan bir sistemi uygulamaya kazandırıyor. Böylece hikayeleri geriye dönmeden ekrana dokunmadan kullanıcılar tekrar eden bir şekilde izleyebiliyorlar. Uygulamayı ilk kez indireceklerin doğrudan sahip olacağı bu özelliklere Instagram kullanıcıları uygulamayı 24. sürüme güncelleyerek ulaşabilirler.

Önceki ve Sonraki Yazılar