İnternet neden yavaş? Sosyal medya çöktü mü, neden açılmıyor?

İnternet neden yavaş? Sosyal medya çöktü mü, neden açılmıyor?

Gece saatlerinden itibaren sosyal medya platformlarına erişim sıkıntısı yaşanıyor. 

'İnternet neden yavaş? Facebook, Instagram, Twitter, YouTube ve WhatsApp çöktü mü, neden girilmiyor ve fotoğraf gönderilmiyor?' soruları da Google üzeriden yoğun bir şekilde araştırılıyor.

Konu hakkında yetkililerden bir son dakika açıklaması beklenirken bu sorunun yoğunluktan kaynaklı olduğu tahmin ediliyor. Peki, internet neden yavaş? Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube çöktü mü, neden açmıyor? WhatsApp fotoğraf ve video neden gönderilmiyor? İşte, 28 Şubat 2020 sosyal medyada yaşanan erişim sorunu merak edilen son dakika detayları...

Sosyal medya platformları arasında olan Facebook, YouTube, Twitter ve Instagram'da gece saatlerinden bu yana erişim konusunda çeşitli sıkıntılar yaşanıyor. Twitter'a girmeye çalışan vatandaşlar 'Tweetler şu anda yüklenmiyor, Tweet yüklemesi başarısız' şeklinde bir hata ile karşı karşıya kalırken Instagram'a giriş yapan kullanıcılar 'Akış yenilenemedi' şeklinde bir uyarıyı görüyorlar. Öte yandan, aynı erişim sorunları Facebook, YouTube ve WhatsApp'ta da gözlemleniyor. WhatsApp'ta fotoğraf gönderme sorunu yaşanırken diğer platformlara erişimde yavaşlık yaşanıyor. Peki, sosyal medya platformları çöktü mü, neden yavaş açılıyor? 

Dün gece saatlerine başlayan bu erişim problemi, 'İnternet neden yavaş?' sorusunun da araştırılmasına neden oldu. İlgili yavaşlık, sosyal ağlar başta olmak üzere internet sitelerindeki erişim sorunlarını ölçümleyen "Down Detector" platformuna da yansıdı. Öte yandan, WhatsApp üzerinden fotoğraf ve video da gönderilemiyor.

Facebook, Instagram, Twitter, YouTube ve WhatsApp'a yönelik herhangi bir erişim engeli bulunmazken, ilk etapta yaşanan yoğunluğunun artan trafiğe bağlı kaynaklandığı düşünülüyor.

İnternetin ne zaman düzeleceği hakkında henüz bir açıklama gelmedi. İlerleyen saatlerde internet hızının normale dönmesi bekleniyor.

Dünya çapında internet kesintilerini ve erişim sıkıntılarını takip eden Netblocks.org, Türkiye'deki kullanıcıların yaşadığı Twitter erişim sorununu doğruladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.