Ömer Oktay Bal

Ömer Oktay Bal

İOS 15 GÜNCELLEMESİ VE ÖZELLİKLERİ

İOS 15 güncellemesi sunuldu peki bu güncellemeyi hangi telefonlar alabilecek ve ne gibi yenilikler mevcut sizler için bir araya getirdik.

İlk olarak facetime üzerinde yapılan güncellemelerden bahsedelim. Artık görüşme esnasında ekran paylaşabiliyor ve görüşmedeki kişilerle birlikte film izleyebiliyor ya da müzik dinleyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra görüşme esnasında arka planı bulanıklaştırabiliyor ve istemeyen sesleri filtreleyebiliyorsunuz. Android ve Windows kullanıcıları da tarayıcı üzerinden facetime görüşmelerine katılabiliyor .

Bir diğer İOS 15 güncellemesi iphone tarayıcısı olan safarinin tasarımı üzerinde yapıldı. Bununla birlikte google chromeda olduğu gibi benzeri sekme gruplayabilirsiniz. Açık tüm sekmeleri görmeniz için ise ızgara görünümü aktif hale getirildi.

Yapılan bir diğer güncelleme ise bildirim kartlarının görünümü üzerinde oldu. Artık bildirim sekmesinde daha büyük uygulama simgeleri ve avatarlar görünecek.

Fotoğraflar için ise yapılan güncelleme gerçekten işleri oldukça kolaylaştıracak. Bir fotoğraf üzerinde bulunan metin üzerinden kopyala-yapıştır ve arama yapmak gibi özellikler aktif hale getirildi.

İOS 15 HANGİ TELEFONLARA GELECEK?

iPhone 13
iPhone 13 mini
iPhone 13 Pro
iPhone 13 Pro Max
iPhone 12
iPhone 12 mini
iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro Max
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone Xs
iPhone Xs Max
iPhone Xr
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus

İOS 15 KURULUMU NEREDEN NASIL YAPILIR?

Apple kullanıcılarının beklediği ios güncellemesi 20 Eylül Pazartesi tarihi ile yayınlandı. Telefon üzerinden ya da bilgisayardan İOS 15 indirme işlemi yaparak cihazınıza bu güncellemeyi yükleyebilirsiniz. Yüklemeyi tamamlamak için karşınıza çıkan sözleşme metnini kabul edip parolanıı girerek cihazınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir. Daha sonra açılan cihazınızda artık İOS 15 aktif olmuş olacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar