1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İzmir’deki okullara temizlik ve güvenlik çalışanı alımı yapılmaya başlandı!
İzmir’deki okullara temizlik ve güvenlik çalışanı alımı yapılmaya başlandı!

İzmir’deki okullara temizlik ve güvenlik çalışanı alımı yapılmaya başlandı!

İŞKUR'un toplum yararına programları (TYP)  kapsamında İzmir’de ki okullara güvenlik görevlisi, hizmetli ve temizlik personeli alımı yapılmaya başlandı.

A+A-

İzmir’de bulunan bin altı yüz üç resmi eğitim kurumu için iki bin yedi yüz temizlik görevlisi görevlendirildi.  Yapılan bu  çalışmalar  dahilinde İzmir’de bulunan 1603 resmi  okul  için 2700 temizlik personeli görevlendirilirken ayrıca okullarda görev yapacak olan  dokuz yüz elli yedi güvenlik personelinin de ekim ayının ilk haftasından tarihinden itibaren çalışmaya başlayacakları belirtildi.

Okul ve kurumlarda görev yapacak personel için;  yüz kızartıcı ve devlet güvenliğine karşı suç işlememiş olmak şartı kesinlikle aranırken işe alınacak personelin ayrıca T.C Vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, İŞKUR’a kayıtlı olması, işin niteliği gereği engelli olmaması, askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak) istenilen mesleki iş deneyim ve tecrübelerine de sahip olması gerekiyor.

Typ kapsamında okullarda çalışacak olan personelin ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarına (lise ve dengi okullar) da görev yapacağı belirtildi. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi eğitimin birçok sacayağı olduğunu belirterek;” Deprem nedeniyle 32 tane yıkılması gereken okul vardı. Tamamına yakını yıkılıp akıllı bina olarak yeniden inşa edildi ayrıca 122 okulumuzda bakım onarım çalışmaları devam ediyor yanı sıra hayırseverlerimizin de yaptırdığı 25 tane okulumuz var. Bir kısmı eğitim öğretme başladı. Çok yakında diğerlerini de hizmete açacağız.

Milli eğitim müdürlüğü olarak bütün ağırlığımızı, depreme dayanıklı, fiziki imkânları güçlendirilmiş ayrıca personel açısından eksiksiz eğitim ortamlarını hazırlamaya veriyoruz. İŞKUR TYP kapsamında okullarımızda çalışacak olan personeller İŞKUR tarafından personel hakkında gerekli incelmeler yapılarak okullarımızda görevlendirilecek.  Okullarımız için en iyi imkânları sağlamaya gayret gösteriyoruz. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında iki bin altı yüz temizlik personel görevlendirilirken bu yıl da iki bin yedi yüz temizlik personeli okullarımızda görev yapacak. “

    Okul güvenliğine ilişkin İzmir’de hassasiyetle çalıştıklarını ifade eden Yahşi; okullarda göreve başlayacak dokuz yüz elli yedi güvenlik görevlisi il e birlikte “İzmir’de özellikle dezavantajlı bölgelerden seçilen 90 okulda MOBESE sistemleri kurularak emniyetle uyumlu hale getirildi. Bu sayede okullarımızın bina içi ve bina dışında yer alan her noktası emniyet birimlerimizce takip edilecek.  Ayrıca 145 okulumuzda da bu çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmayı tüm dezavantajlı okullarda yapacağız.” dedi.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.