1. YAZARLAR

  2. Arif Çayan

  3. İZMİR’İN İZMİRLİNİN VEKİLİ KAYA!
Arif Çayan

Arif Çayan

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

İZMİR’İN İZMİRLİNİN VEKİLİ KAYA!

A+A-

Milletvekili olmak önemlidir.

Adı üstünde size oy veren milletin vekilliğini yaparsınız.

Sadece Ankara’da TBMM çatısı altında değil, yurt içi, yurt dışı her yerde o vekilliğin size verdiği görev ve sorumluluğu yerine getirmeye çalışırsınız.

7762ea6c-c089-450b-8846-baf7ec887977-001.jpg

İşte o görev ve sorumluluğu başarılı şekilde yerine getirirseniz, sadece milletvekili olmakla kalmaz, millet, vekil seçtiği içinde mutlu olur, isabetli karar verdiği için gurur duyar.

İzmir Milletvekillerini tek tek say deseniz, sayarım ama kaç tanesini sayar,  kaç tanesini sayamaz, kimi unuturum tam olarak bilemiyorum.

Ancak AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, ilk aklıma gelenlerden olduğunu yazmam için tek bir nedenim var.

basliksiz-1-101-001.jpg

Aklıma gelen ilk isim çünkü İzmir’de o kadar çok sahalarda görüyor, o kadar çok insanların içinde görüyorum ki, bazen Ankara’ya gidiyor, TBMM içinde bulunuyor mu diye düşünüyorum.

Aklıma gelen ilk isim çünkü İzmir’de nerede bir kamu yatırımı, planı, projesi yapılacak, o planın, o projenin başında, neler oluyor, nasıl oluyor diye millet adına kontrol ederken görüyorum.

7fb26e3d-1a22-440a-a824-12ec43f10698-001.jpg

Aklıma gelen ilk isim çünkü AK Parti’nin İzmir’de her hangi bir faaliyetinde en ön safta, partinin üyeleriyle,  partiye gönül verenlerle bir arada dururken, otururken, düşünürken karşıma çıkıyor.

Aklıma gelen ilk isim çünkü Ankara’ya yolu düşen İzmirlinin mutlaka yanına gittiği, sohbet ettiği, derdini, fikrini söylediği vekillerden birisi.

selcuk-(5)-001.jpg

Yani kısacası İzmir Milletvekilleri denildiğinde Mahmut Atilla Kaya’nın aklıma gelen ilk isim olmasının, benim akıl oyunlarımın dışında doğal bir nedeni var.

selcuk-(7)-001.jpg

İzmirliyi iki dönemdir vekil olarak temsil edip de, hala akla gelen ilk isimlerden birisi olmayı başarıyorsa, bu da Mahmut Atilla Kaya’nın iyi bir siyasetçi olmasından öte iyi bir vekil olduğunu, İzmir’i, İzmirlileri çok sevdiğini, her zaman da onları düşünerek hareket ettiğini gösteriyor.

0-(1)-247-001.jpg

Bize de, aklımıza gelen ilk ismi İzmir’in, İzmirlinin Vekili Kaya diye yazmak düşüyor.

283a0103-001.jpegunnamed-755-001.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.