1. YAZARLAR

  2. Semra Güzel

  3. Kafamız mı Karışık? 
Semra Güzel

Semra Güzel

Yazarın Tüm Yazıları >

Kafamız mı Karışık? 

A+A-

Yaşadığımız zaman mı karışık yoksa bizler mi karışığız. Bütün duyguların azaldığı, ucuzladığı, sevmelere doyamadığımız ama sevince az sonra  bıraktığımız ruh ikizimizi ne yapacağımızı bilemediğimiz bir haldeyiz.  

Altüst olduğumuz, evrim geçirdiğimiz bir zamana mı denk geldik bilemiyorum. Hem mutlu olayım yanımda sevgilim olsun hem de canımın istediğini yapayım.  Evli, mutlu, çocuklu olayım ama sorumlulukları ben almayayım. 

İşimde gücümde olayım ama çok yorulmayayım. En şahanesinden bütün şanslar beni bulsun, ben aramayayım beni uğraştırmasın.  Ailecek bütün güzellikler bütün iyilikler bizi bulsun. Biz hakediyoruz hepsini.  Elimizi kaldırmadan 
olanlar olsun.

Bak, geçmişteki kıtlık bilincini, beni duygusal ve finansal olarak tıkayan her şeyi bilinçaltında buldum,  yirmibir günde temizleyeceğim çözülecek. Ne var ki her derde deva aslında  neva da var. 

Canım herkes iyi düşünsün, iyi olsun değil mi.  Neden kafam karışsın ki severse severim sevmezse sevmem neden uğraşayım ki. İnsanı çözen, enerjiyi dağıtan binlerce kitap binlerce öğreti var.

Laf aramızda bunlardan binlerce varsa hiç yoktur. Ama durun ben çözeceğim.

O kadar kitap okudunuz hayatı anladınız yani. Bu kadar ego, mutsuzluk ve doyumsuzluk sizde hala duruyor olamaz değil mi?

Yoksa oluşunuz mu öyle? O zaman bu zamana bahane bulmayın. 

Yok yok kendinizden başka hiç bir şey hiç kimse sizi ırgalamıyor aslı bu. Nasıl mutlu olacaksanız öyle yaşıyorsunuz öyle davranıyorsunuz. Canınız sıkılıyorken gelsin sevdikleriniz gitsin sevdikleriniz. Üzgünseniz de aynen, gelsinler gitsinler. Ya da yalnız kalmaktan hoşlanmadığınız zamanlarınızda  biri olsun yanınızda değil mi. 

Yok anlamıyorlar bunlar sizi ya, biraz kendinizle başbaşa kalmak istediğinizde, kendiniz kendinize yetince aman bunlar da kim ayol modumu düşürüyor çevremdekiler dediğiniz anda siz de havalar binbeşyüz e kadar gidiyor onlar aşağıda kalıyor. 

   Bir bakmışsınız ki yalnızsınız. Acaba neden. Zaman evrimleştiriyor yoksa biz birşey yapmıyoruz canım.  Suçu at gitsin zamana. Sen sakın kılını kıpırdatma zaman sana akıtacak her şeyi. Sen hakediyorsun her şeyi. Sen bir tanesin, şahanesin, seviyorsun, adilsin, almadan vermeyi biliyorsun.  

Durun durun devam edemiyeceğim. Bunların hepsinin cevabını biliyorum demek isterdim ama ben de bazen işin içinden çıkamıyorum. Ama  ümidimizi kesmiyoruz önümüzdeki yazımda bunların hepsini bir bilene soracağım ve cevaplarını burada okuyacaksınız.
Aklımda hep deli sorular, cevapları yakında burada bekleyiniz.  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum