1. YAZARLAR

  2. Remziye Taş

  3. KALICI MAKYAJDA KAŞ NASIL SİLİNİR?
Remziye Taş

Remziye Taş

Yazarın Tüm Yazıları >

KALICI MAKYAJDA KAŞ NASIL SİLİNİR?

A+A-

Medya Ege okuyucularına merhaba!

Kalıcı makyaj doğru uygulandığında, güvenilir, hataları düzeltip, kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan bir uygulamadır. Kalın ve doğal kaş moda olmasından dolayı da, kalıcı makyajı çok sevdik. Yine herşeyde olduğu gibi bu uygulamada da tecrübesiz uzmanlar tarafından yapılan kötü kaşlar oldu. Doğru uygulanmayan boyalardan gri, kırmızı tonlarda kaşlarla karşılaştık. Tüm bu hataların dönüşü var. Kaş nasıl silinir siz değerli okuyucular için yazdım.

Kalıcı makyajda kaş uygulaması yaptırmaya karar verirseniz, uygulamayı yapacak uzmanın tecrübeli ve eğitimli olduğuna emin olunuz. Daha önce yapmış olduğu uygulamaları görünüz.

Kaş silimi içinde, tecrübeli eğitimi olan uzman tercih edilmelidir. 

Kalıcı makyaj uygulaması yapılmış kaş, özel bir solüsyonla silinir. Bu solüsyon, deri altına enjekte edilir. Boyanın (pigment)  deri altındaki derinliği bilinmediğinden, 

Uygulama derin çalışılır ve deri altındaki boya kusturulur. Deri üzerinde kabuklanmalar olur. Zamanla dökülür. Kalıcı makyajınızda silinmeye rengi açılmaya başlar. Derinin zarar görmemesi için, silme işlemi üç seansa kadar yapılır.

Silme işlemide zahmetli zaman gerektiren bir uygulamadır. Karar vermeden önce, uzmanın ön çizimine dikkat ediniz. Silme işlemini de güvenilir bir güzellik merkezinde yapılmalıdır.

Sevgiyle kalın.

Remziye Taş
 

Önceki ve Sonraki Yazılar