1. YAZARLAR

  2. Nil Deniz

  3. “Kıskançlık”
Nil Deniz

Nil Deniz

Yazarın Tüm Yazıları >

“Kıskançlık”

A+A-

“ Kıskançlık “ kelimesini genel anlamıyla kısaca anlatmak gerekirse ; kendinde olmayanı başkasında olanla kıyaslayıp O’na karşı içten içe fesatlanmak , bu yüzden de mutsuz olmak anlamına gelir. Daha detaylı ifade edecek olursak ; aslında 2 türlü kıskançlık vardır. Birincisi hepimizin çoğunlukla sık sık kullanmış olduğu “ seven kıskanır “ lafı.. ki kulağa çok masumhane , ilk bakışta özellikle biz bayanlar için hoş gelse de .. aşırıya kaçtığında onun bile çok tehlikeli sonuçlara vardığını pekala zaman zaman ya bir yerlerde ya görüyor yada okuyoruz..

 

unnamed-404.jpg

Sevmek , sevilmek tabii ki çok güzel , Allah’ın bize lütfu..hayatın sunduğu en güzel armağanlardan..fakat herşeyin normali ideal olan.. Dozunda sevgi en masumu , iyisi.. Kıskançlık da öyle..Ayarını bilmek lazım .. karşındakine zarar vermeyeni makbul olanı... neticede nerede duracağını , ölçüyü , haddini bilmeli insan... Aşırıya varırsa da işte o tam anlamıyla adı “ fesatlık “ olur ...  Böyleleri pek bir kurnazdır ya ... Davranışın temelinde fesatlık olduğu kadar birşeyi kaybetme korkusundan doğan bir kompleks duygusunu barındırır ... Bu kişiler , kendilerinde eksik olan bu durum hem de bundan doğan daimi mutsuzluklarından ötürü egolarıyla hareket edip karşısındakini düşünmeksizin devamlı zarar vermeye çalışıp , mutlu olan kimseyi sevmez , kendine düşman görür . Mutsuz kişi , durum , vakalardan beslenmeye çalışan hasta ruhlulardır... Öyle ki ; dikkat edecek olursanız günlük hayatta farklı yer ve ortamlarda değişik versiyonlarına rastlamanız mümkündür...yine de karşılaşmamanızı temenni ederim ...  Kıskanılıyorsanız birincisi kesin O’nlardan çok daha başarılısınızdır..Kendilerinin yapamadığını yada olmayan ışığı sizde gördükleri için müthiş rahatsızlık sebebisinizdir.

 

İkincisi hayatınızı uzaktan dahi yakın mercek altına alıp didik didik açık aramak için araştırma peşindedirler..Sizin haberiniz olmadan bile sizin hayatınızı sorgulama hakkını yetkisini kendilerinde bulurlar..

Üçüncüsü kendileri özünde mutsuzdur demiştik ..sanmayın ki bir tek konu sizsiniz.. sosyal medyadan bile tanımadıkları kişiler hakkında bile atıp tutarlar,yorum yaparlar , O’nlara farketmez..Dördüncüsü etrafınızda seviliyorsanız , hele ki sıcak kanlı ve de güler yüzlüyseniz kesin kez sizden havalısı , kendini beğenmişi yoktur . ( Bu kadar kıskançlık da pesss... bünyeye zarar be canım). Tüm bunları yüzlerine söyleyecek olursanız kesin kez inkar ederler , kabullenmezler. Şayet bu insanlardan yakınlarınızda varsa uzak durun , hayatınızdan çıkarın , aranıza mesafe koyun , mümkümse hiç görüşmeyin ... 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.