1. HABERLER

  2. SPOR

  3. KTK'lı tenisçilerden büyük başarı
KTK'lı tenisçilerden büyük başarı

KTK'lı tenisçilerden büyük başarı

Kültürpark Tenis Kulübü, yaz tatilinde de şampiyonlar çıkarmayı başardı.

A+A-

Kültürpark Tenis Kulübü’nde çeşitli yaş gruplarına mensup tenisçiler yaz boyunca katıldıkları turnuvalardan şampiyonluklarla dönüyorlar. Katıldıkları çeşitli turnuvalarda toplamda 9 sporcusuyla 10 birincilik, 5 ikincilik,  3 üçüncülük elde eden Kültürpark Tenis Kulübü (KTK), kış sezonuna formda giriyor. 

9 tenisçi 18 derece

Küçük yaş gruplarının eğitiminin çok önemli olduğunu ve ileriki yıllarda büyük başarıların temelinin bu yaşlarda atıldığını ifade eden Kültürpark Tenis Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Server Uyaroğlu, yaz boyunca özellikle küçük yaş gruplarında gelen derecelerle gururlandıklarını ifade etti. Kış sezonununun açılmasına az bir zaman kala gelen bu şampiyonlukların hem kulübe hem sporculara ekstra bir motivasyon sağladığını söyleyen Uyaroğlu, sporcuları daha büyük başarılara ulaşmak için tüm KTK ekibi olarak özveriyle çalıştıklarını belirterek “Katıldıkları bu turnuvalarda dereceler elde ederek hem emeklerinin karşılığını alan başta küçük sporcularımız olmak üzere tüm tenisçilerimizi gönülden kutluyorum” diye konuştu.

Kültürpark Tenis Kulübü sporcuların katıldıkları turnuvalar ve aldıkları dereceler ise şöyle:

8-9-10 Yaş Hafta içi Turnuvası
14-17 Ağustos
 

Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü
Erkek Turuncu Top
Birinci: BORA KURUCU

8-9-10 Yaş Yaz Kupası – 5
7-12 Ağustos
 

İZMİT TENİS KULÜBÜ
Erkek Yeşil Top
Birinci: BORA BAKICI
İkinci: RÜZGAR YÜNTEN

Büyükler Hafta içi Turnuvası
31 Temmuz-3 Ağustos
 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPOR KULÜBÜ
Birinci: İREM TÜREMİŞOĞLU
Birinci: SELİN ÇIRDAKLI

8-9-10 Yaş Yaz Kupası – 4
24-29 Temmuz
 

PAMUKKALE TENİS KULÜBÜ
Erkek Yeşil Top
Birinci: BORA BAKICI
İkinci: RÜZGAR YÜNTEN

8-9-10 Yaş Yaz Kupası – 3
10-15 Temmuz
 

MANİSA TENİS DAĞCILIK TENİS KULÜBÜ
Erkek Yeşil Top
Birinci: BORA BAKICI

14 Yaş Yaz Kupası – 2
10-15 Temmuz
 

BUCA BELEDİYESİ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ
İkinci: RONİ BENADAVA

Büyükler Hafta içi Turnuvası
3-6 Temmuz
 

FETHİYE TENİS KAYAK VE DAĞCILIK KULÜBÜ
Üçüncü: İREM TÜREMİŞOĞLU

8-9-10 Yaş Yaz Kupası – 2
26 Haziran-1 Temmuz
 

ALANYA TENİS VE REKREASYON KULÜBÜ
Erkek Yeşil Top
İkinci: RÜZGAR YÜNTEN

8-9-10 Yaş Haftaiçi Turnuvası
19-22 Haziran
 

İZMİR TENİS İHTİSAS KULÜBÜ
Erkek Yeşil Top
Birinci: JAK GABAY
Bayan Yeşil Top
İkinci: BERRAK DERİN YÜKSEL

8-9-10 Yaş Yaz Kupası – 1
12-17 Haziran
 

ALAÇATI TENİS KULÜBÜ
Erkek Yeşil Top
Birinci: BORA BAKICI
Birinci: RÜZGAR YÜNTEN

12 Yaş Hafta sonu Turnuvası
1-4 Haziran
 

BUCA BELEDİYESİ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ
Birincilik: BORA BAKICI
Üçüncülük: RÜZGAR YÜNTEN
Üçüncülük: DERİN YEŞİLÇAVDAR

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.