Manisa'da 549 MHP'li istifa ederek Akşener'in partisine geçme kararı aldı

Manisa'da 549 MHP'li istifa ederek Akşener'in partisine geçme kararı aldı

Meral Akşener tarafından kurulacak yeni partiye katılmak için MHP Manisa Teşkilatından 549 kişi istifa etti. İstifaların devamı gelecek...

Ülke genelinde Milliyetçi Hareket Partisi'nde yaşanan toplu istifalara Manisa Teşkilatı da eklendi. MHP Manisa Teşkilatından 549 kişi eski il başkanlarından Tamer Akkal'ın Kentpark içindeki iş yerinde bir araya gelerek Meral Akşener'in kuracakları partiye destek vermek için MHP'den istifa etti. MHP'den istifaların bayram sonrasında da devam edeceği öne sürüldü. 

MHP'de yaşanan ayrılıklara Manisa teşkilatı da eklendi. Partililer MHP eski İl Başkanlarından Tamer Akkal'ın Kentpark'taki işyerinde toplandı. Partiden daha önce istifa eden Tamer Akkal ile birlikte eski Milletvekili Mustafa Enöz, eski Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan, eski Akhisar Belediye Başkan Adayı Mansur Onay, eski Gördes Belediye Başkanı İbrahim Emre, eski Turgutlu İlçe Başkanı Ahmet Köktopçu, eski Salihli İlçe Başkanı Mesut Kızıltuğ, eski Saruhanlı İlçe Başkanı Mustafa Güvenç, eski Kırkağaç İlçe Başkanı Vedat Terdi, eski İl Ocak Başkanı Yıldırım Şekercioğlu, eski Merkez İlçe Başkanı Ömer Oral, eski Milletvekili Adayı Engin Kabadağ, Turgutlu eski Ocak Başkanı Ahmet Ertan ve MHP'nin çeşitli kademelerinde yer alan partililer yer aldı. Bu arada yapılan toplantıda AK Parti'den istifa ederek Manisa Büyükşehir Belediye Meclisinde bağımsız üyeliğine devam eden Orkun Şıktaşlı'nın da bulunması dikkat çekti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan Tamer Akkal, "Üç yanı denizlerle kaplı son vatanımız Anadolu'nun dört bir yanı adeta iç ve dış düşmanlarla çevrilmiştir. Bir yanda 30 yılı aşkın ayrılıkçı PKK terör örgütü diğer yanda küresel güçlerin beslemesi cani İŞİD terör örgütü öbür tarafta devletimizin milletiyle birlikte bölünmez bütünlüğüne kast eden alçak FETÖ terör örgütü diğer yanda da uluslar arası arenada ABD'den tutun da Çin'e kadar ülkemiz üzerinde hesaplar yapan emperyalist güçler. Bütün bunlar bilinirken ülkemizin iç siyaseti de son 15 yılda maalesef iyi yönetilememiştir. İktidar sorunları çözme makamı olmaktan çıkmış sorunları adeta katlayarak ülkemizi içinden çıkarılamayacak bir noktaya getirmiştir. Muhalefet partileri ise sorunlara çözüm önermek yerine koltuk sevdası peşine düşerek adeta kayıkçı kavgasıyla bozulan bu anlayışa katkıda bulunmuşlardır. İktidar partisine alternatif oluşturamamışlardır. Hatta belki de dünyada ilk defa muhalefet partisinin ana muhalefet partisine muhalefet ettiğini görmüş ve böylece dolaylı olarak iktidarın değirmenine su taşımıştır. Milletimiz memnun olmamasına rağmen ehveni şer diyerek AKP'yi 15 senedir iktidarda tutmuştur. Birçoğumuz bu süreçte yapılan hataları zamanında görmüş partimizin yetkili makamlarına uyarılarımızı ve durumun düzeltilmesi için önerilerimizi sunmuştuk. Fakat bizim bu doğru tavrımız genel merkez tarafından gün geldi ajanlıkla gün geldi hainlikle gün geldi FETÖ'cülükle itham edilerek maalesef iftiraya kurban edilmiştir. Maalesef ki bu durum parti meselesi halinden çıkmış artık ülke adına zarar verir konuma gelmiştir. Bu durum Milliyetçi Hareket Partisinin iktidar partisini iktidar partisinden daha çok savunur ve kollar duruma getirmiştir. Başbuğumuz 'Ülkücülük MHP'de olur' sözü maalesef bu şartlarda geçerliliğini yitirmiş ve Milliyetçi Hareket Partisi Başbuğumuzun partisi olmaktan çıkmıştır." dedi.

"Yeni başlangıçlara yelken açıyoruz"

Yeni başlangıçlara yelken açmak için bir araya geldiklerini kaydeden Akkal, "Bugün burada geçmişte Milliyetçi Hareket Partisinin hemen her kademesinde yer almış, eski milletvekilinden belediye başkanlarına, il başkanlarından ilçe başkanlarına ve hatta şuanda görevi başında bulunan ilçe başkan yardımcılarından yöneticilerine kadar Türkiye için elimizi taşın altına sokuyor ve Sayın Meral Akşener'in kuracağı yeni partide görev almak üzere 549 kişi olarak parti üyeliğimizden istifa ediyor ve yeni başlangıçlara yelken açıyoruz." şeklinde konuştu.

"MHP varlık sebebi misyonunu kaybetti"

Son iki yıldır parti içinde büyük mücadele verdiklerini ancak MHP eski Milletvekillerinden Mustafa Enöz ise şunları söyledi: "Milliyetçi Hareket Partisinin bugün birkaç yıldır devam ettirdiği yanlış politikalar, ne yaptığını bilmeyen politikalarla Adalet ve Kalkınma Partisinin maalesef dümen suyuna girmiştir. Bugün MHP maalesef varlık sebebi olan misyonunu ve vizyonunu kaybetmiştir. Bu yönetim anlayışı bizi bir yere vardırmıyor, Türk milletini bir yere vardırmıyor ve Türk milletinin bizlere ihtiyacı var. Türk Milletinin Meral Akşener Hanımefendi liderliğinde yeni kurulan siyasi organizasyona ihtiyacı var. Bugün burada 549 arkadaşımızın imzası toplandı. Bayram sonrası yine bir iki programla beraber yine teşkilat yöneticiliği yapmış, belediye meclis üyeliği yapmış, ilçe ve il başkanlıklarında görev almış değerli arkadaşlarımız istifalarını verip yeni kurulacak partiye katılacaklardır."

Partiden istifa edenler programın sonunda bozkurt işareti yaparak 'Başkan Meral' sloganı attı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.