1. YAZARLAR

  2. Arif Çayan

  3. Medya Ege TV farkı!
Arif Çayan

Arif Çayan

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Medya Ege TV farkı!

A+A-

Medya Ege Yayın Gurubu olarak, biraz kendimizi yazma hakkımız olduğunu düşünüyorum.

Bu kadar emek sarfederken kendimizi, yaptıklarımızı anlatmak değil amacım. Onları zaten gün boyu bizi takip ederek görüyorsunuz. Takiplerinizle, beğenilerinizle, olumlu-olumsuz eleştirilerinizle sürekli bizimlesiniz.

Bunu görüyoruz vebunun için Medya Ege Yayın Gurubu Başkanı olarak bütün okuyucularımıza   öncelikle teşekkür etmek istiyorum.

Sizlerin varlığı bize güçlülerden daha güçlü bir heyecan ve azim veriyor.

Bu heyecan ve azimledir ki sadece okunmak değil, sizlerle görsel olarak biraraya gelmek istedik.

Madya Ege Yayın Gurubu Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Yazar Ali Eyce'nin büyük desteği ve katkılarıyla,  hummalı bir çalışmayı girdik.  Olabilir mi dedik, projelendirdik, gerçekleştirdik.

Geçtiğimiz haftalarda test yayınlarından sonra Medya Ege TV ekranlarını, internet üzerinden sizlere ulaştırmaya başladık.

Medya Ege Yayın Gurubu olarak, okuyucularımızla buluşmak üzere yeni bir sayfa açtık kendimize, sizlere.

Önemli konuklarımız oldu. Belediye Başkanları, başkan  adayları, hukukçular vs... İlkeli yayıncılık yapmaya her zaman özen gösterdik. Konuklarımızı, hangi tarafta olursa olsun, eleştirel değil olumlu karışlama içinde, sizlere, kamuoyuna verecekleri güzel mesajlarla dolu programlar yapmaya çalışıyoruz.

Hayatın içinde, ister istemez olumsuz bir çok şeyler karşılaşan izleyicilerimizin, hayata ve yaşadığı şehire karşı daha pozitif bakış açılarının olmasını istedik. Bu pozitiflik, insanların hayatında belki de hiç bir değeri olmayan olumsuzlukları da yok etmesine neden olur diye düşündük.

Ama beklemediğimiz şaşırtan ve şok içinde bırakan bir sonuçla da karşılaştık.

İnternet üzerinde yayın yapan ilk televizyon değiliz. Doğal olarak tatlı rekabetin içinde bulunan diğer internet televizyonu yayıncı dostlarımızı da uzun süredir, projemizi hayata geçirme çalışması yaparken gizli gizli değil, açıktan takip ettik.

Onların olumlu yönlerini düşündük, olumsuz yönlerini gördük.

Tatlı rekabet içinde baktığımız yayınların, 3-5 bilemediniz 50 kişinin canlı olarak izlediklerini de bu takip esnasında gördük. Bunu bir çok internet televizyonun canlı yayında görünce normal karşıladık ve hedefimizin bu rakamlar içinde canlı yayın takip kitlesi olduğunu düşündük.

Ama öyle olmadı. Bize siz Medya Ege TV izleyicileri kelimenin tam anlamıyla izlenme şoku yaşattınız.

İlk yayınımızı canlı olarak izleyen 600 kişi, sonraki yayınlarda 200'lerin altına düşmeyen canlı yayın izleyicilerimizin olması,  canlı yayından hemen sonra binlerce kişinin yayın programımızı sosyal medya üzerinden izlemiş olmaları bizlerle, sizlerin doğru bir platformda biraraya geldiğimizi gösterdi.

Öncesinde okuyucularımaz teşekkür ediyorduk, artık siz izleyicilerimizin de haklı teşekkürünü buradan yazmak istedim.

Medya Ege Yayın Gurubu'nun yeni pencesi Medya Ege TV ekrnanlarında, kaliteli programlar, kaliteli konuklar ve  değerli bilgilerle sizlerin karşısında olmaya devam edeceğiz.

İlkemiz, doğru habercilik, doğru olanın yanında olan habercilik, izleyicilerimizin bilmeleri gereken,  görmeleri gereken,  duymaları gereken bilgileri verebilmek.

Doğruyu öğrenmek, görmek ve duymak isteyenler için: Medya Ege TV

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.