Menemen Davası'nda son perde!

Menemen Davası'nda son perde!

Temmuz ayında görülen ilk duruşmada adli kontrol şartıyla tahliye edilen eski Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ve 10 sanığın yargılandığı Menemen davasında, savcılık makamı adli kontrol kararının kaldırılmasını talep etti.

Davada savcılık makamı sanıkların adli kontrol şartının kaldırılmasını talep ederken, mahkeme heyeti şartlı tahliyenin kaldırılmasını reddetti.

Davanın ardından açıklamada bulunan eski Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, savcılık makamının talebine rağmen adli kontrol kararının kaldırılmamasına eleştiride bulunarak, kararın çok istisnai bir durum olduğunu vurguladı.

Serdar Aksoy karara ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

''Bugün mahkemede çok ilginç bir durumla karşılaştık. Normalde iddia makamı savcılıktır, iddiayı savcılık oluşturur. Bizim suçluluk durumumuzu da iddia eden savcılık makamıdır. Savcılık makamı bugün adli kontrol durumunun kaldırılmasını talep etti. Bu çok önemli bir husus. Çünkü iddia makamı direkt olarak bizim adli kontrolümüzün kaldırılarak tamamıyla artık bir sonraki mahkemeye sonuca doğru gitme durumundaydı. Fakat savcılığın talebine rağmen mahkeme heyeti adli kontrolün kaldırılmasını reddetti. Bu çok ilginçtir, çok istisnai bir durumdur. Hukukta çok çok istisnaidir. Bugün biz bunu yaşadık. Önümüzdeki sürece bakacağız. Fakat şunu net olarak söyleyeyim: Menemen halkının iradesi önünde sonunda yerini bulacak. Ben Menemen halkının iradesiyim. Menemen halkı 31 Mart gecesi kararını vermiştir. Bizim suçsuz olduğumuz bugün iddia makamından da bir şekilde tescillenmiştir ve ben makama geri döneceğim. Menemen şunu net olarak bilsin. Menemenin iradesini hiç kimse yok sayamaz. Serdar Aksoy makamına yeniden geri dönecek.''

aksoy-davasinda-2-perde-taniklar-neler-soyledi-mahkeme-ne-karar-verdi-h270212-02673.jpg

Amaç Satışı Gerçekleştirmek

Mahkeme kararının Seyrek'deki dev satış kararıyla örtüştüğünü ve mevcut yönetimin satışı gerçekleştirebilmesi için adli kontrol kararının devam etmesi yönünde karar alındığını iddia eden Aksoy, ''Karara baktığımızda satış kararıyla bizim hakkımızda verilen kararın örtüştüğünü görüyoruz. Biz Seyrek'deki arsayı satmadık. Kat karşılığı verme kararı aldık. Bu kararı verirken de tüm muhtarları, STK yöneticilerini ve ilgilileri toplayarak görüşlerimizi paylaştık. Ardından durumun farklı bir yöne gittiğini görünce de üstüne gitmedik. Şimdi görüyoruz ki, satışın gerçekleşmesi için bizim geri dönüşümüzü engellemeye çalışıyorlar. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar biz makamımıza geri döneceğiz ve bu satışa engel olacağız'' diye konuştu.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.