MHP'den Akşenercilere sert açıklama: "Ülkücü kelimesini ağızlarına bile almasınlar"

MHP'den Akşenercilere sert açıklama: "Ülkücü kelimesini ağızlarına bile almasınlar"

MHP'den yeni parti ve istifalara ilişkin açıklama

MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, MHP'deki istifalara ve Meral Akşener öncülüğünde kurulacak olan yeni partiye ilişkin açıklamalarda bulundu

MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, "Şimdiye kadar Genel Merkezimizin tasarrufu ile MHP'den ihraç edilenlerin sayısı 9'u geçmemiştir. Bunlar da belli isimlerdir. Üst kurul delegelerinden hiç kimse, sözde muhalefet için imza verdiği gerekçesiyle partimizden ihraç edilmemiştir." değerlendirmesinde bulundu.

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, FETÖ'nün devletin en hayati kurumlarına olan güveni zedelediğini, adalete olan inanç ve yargıya itimadı zayıflattığını, Türk devlet geleneğine ve demokrasiye en büyük hasarı verdiğini söyledi.

"FETÖ'nün manipülasyonlarından dolayı temel müesseseler arasında en büyük zararı siyaset kurumunun gördüğünü" ifade eden Yalçın, "FETÖ'cü teröristlerin siyaseti aşındırması yüzünden politika kulvarında ilkesizliğin tavan yaptığını" söyledi.

Yalçın, şu ifadeleri kullandı:

"FETÖ'cülerin kripto ayaklarına, kendi yok ettikleri değerlerin faturasını MHP'ye ve iktidara yıkma görevi verilmiştir. Bazı siyaset atıklarına da politika sahnesinde küçük roller dağıtılmıştır. Siyasi yancılık da bunlardan biridir. Politika oyunlarının doğrudan içinde yer almadıkları ve hiçbir etkin gücü, fikriyatı ve akımı temsil etmedikleri halde taklitçi tavır sergileyen bu siyasi yancıların, bir süredir kuru gürültü çıkardığına şahit olunmaktadır. Yetersizlik, hilekarlık ve düzenbazlıkları yüzünden oturdukları masalardan kovuldukları için başka masalara siyasi yancılık yapmak üzere tevzi edilen bu tipler, kendi başlarına hiçbir değer ifade etmedikleri halde sanki oyunun bir parçasıymış gibi davranmaktadır. Suflörleri de kripto FETÖ'cülerdir. Yancıların başını, MHP'den ayıklananlarla partimizle alakası kalmamış birtakım siyasi atıklar çekmektedir. Bunlar, genellikle ana muhalefet partisi CHP'nin yancılığına soyunmuşlardır. Yancılığı iyi yaptıkları için olsa gerek, bunların destekçileri de ekseriyetle CHP tabanından gelmektedir."

YENİ PARTİ İLE "MHP'NİN OYLARI DÜŞÜYOR" AÇIKLAMALARINA YANIT

Bazı kamuoyu şirketlerince yapılan anketlerde, MHP'den atılanların kurmaya çalıştığı politik oluşumun büyük oranda CHP'liler tarafından desteklendiğinin ortaya çıktığını öne süren Yalçın, "CHP yanlısı bazı gazeteci ve köşe yazarlarının da MHP aleyhinde algı oluşturmak ve partinin üstlendiği tarihi işlevi baltalamak için siyasi yancıları hararetle desteklediğini" iddia etti.

MHP'DEKİ İSTİFALAR

Yalçın, değerlendirmelerine şöyle devam etti:

Bolu'da 400 MHP'li istifa dilekçelerini verdi Bolu'da 400 MHP'li istifa dilekçelerini verdi. Afyonkarahisar'da MHP'den 300 istifa Afyonkarahisar'da MHP'den 300 istifa... "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sözde muhalefetten herkesi ihraç ederek kurtulmaya çalıştığı yolundaki iddialar da aynı algı çabasının bir parçasıdır. Oysa şimdiye kadar Genel Merkezimizin tasarrufu ile MHP'den ihraç edilenlerin sayısı 9'u geçmemiştir. Bunlar da belli isimlerdir. Üst kurul delegelerinden hiç kimse, sözde muhalefet için imza verdiği gerekçesiyle partimizden ihraç edilmemiştir. Medyada istifa ettiklerine dair haberler çıkan bazı kimselerin de MHP ile yıllar öncesinden ilişkileri kesilmiştir. Hatta bunların bazıları MHP'ye üye bile değildir.

Gayeleri, MHP'de bir istifa dalgası olduğu izlenimini vermek, bahse konu oluşumu takviye etmektir. MHP'yi zayıflatmak, güçten düşürmektir."

"ÜLKÜCÜ KELİMESİNİ AĞIZLARINA BİLE ALMAMALIDIRLAR"

"Dava partilerinden ayrılanların davaya bağlılıkları ve güvenilirlikleri daima sorgulanmakta, çoğunlukla ihanet ölçüsünde değerlendirilmektedir." ifadesini kullanan MHP'li Yalçın, açıklamasında şu görüşlerine yer verdi:

"Bahsettiğimiz siyasi yancılar, atıklar ve merdutlara son nasihatimiz de şudur: Bundan böyle bırakınız ülkücülük iddiasında bulunmayı, ülkücü kelimesini ağızlarına bile almamalıdırlar. Artık Deniz Gezmişlere, Hüseyin İnanlara Mahir Çayanlara, FETÖ elebaşına, bölücübaşı Öcalan'a, cennetmekan Fırat Çakıroğlu'nun katiline methiyeler ve mersiyeler dizmeli, onların masumiyetini savunarak bütün geçmişlerini fütur getirmeden inkar etmelidirler. Çünkü onlarla aynı kulvarda koşmaktadırlar. Onlarla aynı kazanda kaynamaktadırlar.

Onlarla aynı masada oturmakta, aynı amaç ve hedefte buluşmaktadırlar. Yeni oluşumcularda, DYP ve ANAP gibi partilerde vaktiyle boy gösterenlerin, yarım kalan planlarını, özlem ve hayallerini hayata geçirme çabası da gözlemlenmektedir. Bazı kimselerin bu vesileyle aslına rücu ettiği görülmektedir. DYP ve ANAP gibi partilerde Türk milliyetçiliği ne kadar mesafe aldıysa bunlar da o kadar yol alacaktır. Siyasette Türk milliyetçiliğinin yegane temsilcisi MHP'dir. MHP'nin varlık sebebi sadece politikada Türk milliyetçiliğini temsilden ibaret değildir.

Aynı zamanda bu fikriyatı yeniden devlet felsefesi haline getirmektir. MHP'nin bu konuda ki muvaffakiyeti her türlü takdirin üstündedir. MHP, kamuoyunda oluşturulmak istenen algının aksine emin adımlarla iktidar yürüyüşüne devam etmektedir. MHP kervanı, 2018'de gerçekleştireceği olağan kurultay ile yeni bir ivmeyle 2019 seçimlerine doğru yol alacaktır. Milliyetçi-ülkücü hareketi bölmeye, MHP'yi etkisizleştirmeye hiçbir ayrılıkçı tertibin gücü yetmeyecektir. Milli birliğin çimentosu olan MHP'nin küçüldüğünü sanan veya bu görüşü yaymaya çabalayanlarsa hüsrana uğrayacaklardır."

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.