MHP'li Şahin’den Fethi Sekin Teşekkürü

MHP'li Şahin’den Fethi Sekin Teşekkürü

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin’in başlattığı İzmir Körfezi'nde sefer yapacak yeni feribotlara Fethi Sekin'in ismi verilsin kampanyasında istenilen amaca ulaşıldı

İzmir körfezinde sefer yapacak yeni feribotlara isim bulmak amacıyla başlatılan anketteki önerilen isimlere itiraz ederek, o vapurun ismi “Pagos değil, Fethi Sekin olsun” diyen MHP İzmir İl Başkanının başlattığı çalışma sonuç verdi. Fethi Sekin ismi ankete sonradan eklenmesine karşın bütün kesimlerin desteğini alarak büyük bir farkla birinci sıraya oturdu. Ankette birinciliği elde eden Fethi Sekin ismi etrafında büyük bir kamuoyu oluştuğunu gören Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de beklenen açıklamayı yaptı. O feribotun ismi Fethi Sekin olacak.

Şahin: Vefalı İzmir’e Teşekkürler

Haberi alınca bir değerlendirme yapan MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, “Bütün hemşehrilerimize bu konuda gösterdikleri çaba ve hassasiyet için çok teşekkür ediyorum. Doğruda buluşmak çok manalı. İzmir gibi İstiklal, Cumhuriyet ve Atatürk şehrinden böyle bir hassasiyeti göreceğimizi zaten biliyorduk. Milli Birlik, milli şuur ve ahde vefa yönünden çok yerinde bir adım oldu. Binlerce Şehidimiz gibi Fethi Sekin de bu vefayı zaten hakkediyordu. Çalışmalarımıza katılan, destek veren uzaktaki ve yakındaki bütün herkese bir kez daha teşekkür ediyoruz. Yapılan başarı mıdır bilmiyorum ama milli vicdanımız, hemşehrilik bilincimiz, vefa v kadirşinaslık açısından son derece önemlidir. İzmir Vatanseverliği, bölücü örgütlere karşı dik duruşunu ve milli değerlere ne kadar bağlı olduğunu bir kez daha ispatlamıştır” dedi.

Şahin: Anket Fark Etmedi

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin’e sorulan, “Şehit Fethi Sekin isminin ankette tercihe açılmasını nasıl yorumluyorsunuz” sorusuna da Şahin; “Biz zaten Şehidimizin ismin ankete konulmasını istemedik. Gerekenin, doğru olanın olmasını istedik. Feribotun isminin direk olarak Fethi Sekin olmasını ifade ettik. Büyük destek gördü. Belediyemiz ankete koydu. Yine fark etmedi. İzmir’in ruhu, Atatürk, cumhuriyet, istiklal ve bayrak ruhu orada da kendini gösterdi. Doğru olanda buluşuldu. Tekrar tüm destek verenlere, bürokratlarımızdan, STK’larımıza kadar herkese teşekkür ediyorum dedi.

Ordumuzun Yanındayız

MHP İzmir İl Başkanı Şahin ayrıca “Bölgede kalıcı barışı tesis etmek için mücadele eden kahraman ordumuza İdlip’de yapılan saldırıları da kınıyoruz. Türk Milleti ve İzmir’deki Ülkücü Hareketin Mensupları olarak da ordumuzun ve Milli Suriye Milli Ordusunun yanındayız. Dualarımız onlarla. Şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” açıklamasını yaptı.


 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum