Milli Eğitim'den TÜRGEV'e; 'Arz Ederim'

Milli Eğitim'den TÜRGEV'e; 'Arz Ederim'

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 2015 Kasım ayında Ankara'da İmam Hatip Okulları'nı kapsayan eğitim yönetimi semineri gerçekleştirdi. İddiaya göre Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nde dair başkanı olarak görev yapan İhsan Erkul TÜRGEV'e gönderdiği dokümanda alt kurumun üst kuruma yönelik kullandığı "arz ederim" cümlesini geçirdi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nde dair başkanı olarak görev yapan İhsan Erkul, seminer ile ilgili bilgilendirme yaptığı bir dokümanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu olan Bilal Erdoğan'ın yöneticiliğindeki Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'na (TÜRGEV) gönderdi. Erkul bilgilendirmeyi, devlet kurumları içerisindeki alt kurumların, üst kurumlara evrak gönderirken kullandığı "bilgilerinize arz ederim" cümlesiyle bitirdi.

MEB'in Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'ne bağlı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan Erkul Kasım 2015'te Ankara'da düzenlenen “Eğitim Yönetimi Semineri ve Kalite Çalıştayı” hakkında TÜRGEV'e bilgilendirme amaçlı doküman gönderdi. Dokümanda İstanbul dahil olmamak üzere tüm Türkiye'deki İmam Hatip Lise ve Ortaokulları'nın müdirelerinin çalıştaya davet edildiği, burada onlara meslek içi eğitim verileceği kaydedildi. Eğitimin, İmam Hatip Okulları'nın oldukları yerlerde, sosyal alanda ideal görünmesini sağlamak ve eğitimin kalitesinin arttırılması amacıyla verileceği söylenildi. Okulların bulundukları illerde cazip eğitim kurumlarına dönüştürülmesinin amaçlandığı çalıştay ile ilgili ayrıca, akademik başarıyı da arttırmak amacıyla Anadolu İmam Hatip Liseleri ve Ortaokulları'nın geleceği konusunda gruplar oluşturularak, başka çalıştayların da olacağı ifade edildi.

Üst makama verir gibi sundular

Yazışmanın sonunda kullanılan "bilgilerinize arz ederim" cümlesi devlet kurumları içerisinde alt makamın üst makama yazdığına işarettir. Üst makamlardan ise "rica ederim" olarak alt makama yazılır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.