1. YAZARLAR

  2. Ali Eyce

  3. Müdür Fabrikası Müdürü!
Ali Eyce

Ali Eyce

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Müdür Fabrikası Müdürü!

A+A-

Eğitimde iyi model olmak her düzeyde çok önemlidir.

İyi bir öğretmen olmak, iyi bir eğitimci olabilmek, iyi bir idareci olabilmek, iyi bir müdür olabilmek, iyi bir yönetici olabilmek için, iyi bir model yanında olmanız şart.

Bildiklerinizi pekiştirmek, bilmediklerinizi öğrenebilmek için, staj gibi kabul edilen ama çalışmanın içinde geçen bu süreyi nerede, kiminle yaptığınız işinizde geleceğinizi de şekillendirir.

Gazetecilikte, öğretmenlikte, mimarlıkta, doktorlukta, hemşirelikte, ayakkabıcılıkta vs mesleklerde bu zaman çok önemlidir.

Yazmak istediğim : Güzelyalı Ortaokulu’nun müdürü Sayın Özcan Bakır.

40288032_2112844618979001_6786147275136565248_n.jpg

Bu alanda en iyi eğitimci, idareci ve müdür modeli.

Müdür Bakır’ı, sadece çocuğum orada okuduğu dönem değil, okumadığı dönemde de, sosyal medya üzerinden kendisini yıllarca yakından takip ettim. 

Görünen yaptıklarını görünce, görünmeyen yaptıklarını görünce okulun, öğrencilerin, öğretmenlerin ne kadar şanslı olduğunu düşündüm.

Devlet okulu olarak, kolejlerden daha fazla eğitim başarısı, kolejlerden daha fazla sosyal etkinlik, kolejlerden daha fazla kazanımlar dolu her eğitim yılından ayrı bir eğitim modeli var.

Bunları yıllarca görüp yazmadım bekledim.

Müdür Özcan Bakır daha ne yapabilir diye.

Sonunda benim yazmama neden olacak şey de gerçekleşti.

Müdür Bakır’ın yanında yıllarca müdür yardımcısı, yardımcı eğitimci ve idareci olan Sadettin Koyuncu ve Yunus Bilir, İzmir’de başka okullara müdür göreviyle atandılar.

Bana göre, Müdür Bakır’ın yanındaki müdürlük stajlarını başarıyla tamamlayarak yeni okullarında onun öğrettikleri ve kendi ekledikleriyle okul müdürlüğü yapacaklar.

Öğrencilerini bir çok üstün liseye, üniversiteye gönderme başarısı gösteren, sosyal alanda Güzelyalı Ortaokulu öğrencileri ve velileriyle çok büyük bir iletişim ve hareket ağır kurmayı başaran Müdür Özcan Bakır, kendi yönetim kadrosundan iki müdür çıkartarak örnek, model olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Ben de, haddime düşmese de kendisine yeni ünvan verdim.

Müdür Fabrikası Müdürü !

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.