NEDİR BU SİYASETTEKİ, SİYASETÇİDEKİ HIRS!

Siyasette herkes kendini bir yerlerde sanır, bir yerlere gelmek için çalışır, başkasını da bir yerle gelmemesi, olmaması için de elinden geleni yapar.

Nedir bu siyasetteki, siyasetçideki hırs?

Kimisi, olduğu yerde kimsenin olmaması için çaba gösterir, kimisi de kimisi de olduğu yerde olmasa da birilerinin orada olmaması için çaba gösterir.

Milletvekili olmadan önce bütün herkesi kucaklayama çalışan, her yere gitmeye, her delikten çıkmaya çalışan şahıs, milletvekili olduktan sonra ‘Kucaklayacağıma, gideceğim yere ben karar veririm’ moduna girmese olmuyor.

Bir yerlerde, bir şeylerin başkanı olmadan önce herkesle konuşmaya, her konuşulana da girmeye çalışan şahıs, küçük veya büyük bir makam bulduğunda kendine, bir etiket yapıştırdığında ismini önüne, ne konuşur oluyor, ne da konuşulana dahil oluyor.

Tercih edilmediği zamanlarda milletin derdi benim derdim, milletin sıkıntısı benim sıkıntım diyerek vatan, millet ve vatandaş edebiyatı yapanlar, tercih edilir olduktan sonra zamanları kısıtlı, yoğunluğu yüksek, her insana gidemem tavrı içine giriyor.

132901-9a876cd2-998e-4b29-be71-047f83b1a36a.jpeg

Nedir bu siyasetteki, siyasetçideki hırs?

Dün gece yaşananlara bakın.

Cumhuriyet Halk Partisi Karabağlar Gençlik Örgütü üyesi gençler, gecenin bir yarısı Karabağlar Belediyesi’nin önünde toplanıyor.

Yol Ankara, hedefleri ise partilerinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısına uyup, onunla birlikte Anıtkabir’e gençlik yürüyüşü yapmak.

Belediyenin önünde saatlerce bekleyen gençleri Ankara’ya, Genel Başkanlarına götürecek araçlar gelemiyor, gelmiyor.

Gençler gecenin bir yarısı artık umutları bitince, ayakta beklemekten yorgunluk içinde Ankara yerine evlerine geri dönüyorlar.

Birisi hapşırsa ‘Neyin var?’ diyerek ‘Vatandaşın hep yanındayız’ mesajı veren koca koca İzmir Milletvekilleri, koca koca Belediye Başkanları, koca koca CHP bürokratları, koca koca CHP’liyim diyenler gecenin bir yarısı 19 Mayıs’ta CHP’li bu gençlerin evlerin geri dönmesinden kendilerine nasıl hissederler bilemiyorum.

Ama ben CHP’li gençlere 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda yapılandan dolayı utandım, sıkıldım.

Ama düşündüm de, şimdi bu koca koca CHP’liler, 2023 seçimlerinde, 2024 seçimlerinde bu gençlerden ne isteyecekler, nasıl isteyecekler?

Bir otobüs kaldırıp Genel Başkanları Kılıçdaroğlu’nun yanına gönderemedikleri gençlerin yaşadıklarını Ankara’da Genel Başkanlarına nasıl anlatacaklar?

Onlar elbet bir bahane bulurlar eminim de, kurt kışın yediği ayazı asla unutmaz!

Geçmiş olsun 19 Mayıs Gençleri!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.