Neşeli eller 'Kastamonu Şenlik Köy'e uzandı!

Neşeli eller 'Kastamonu Şenlik Köy'e uzandı!

Neşeli eller gönüllü topluluğu, ‘İyilik bulaşıcıdır’ diyerek bundan tam yedi yıl önce, Behçet Uz çocuk hastanesinde, beş kişilik bir arkadaş topluluğu ile etkinlikler yapmaya başlamışlar.

Grup sözcüsü Hürriyet İyidoğan’ın deyimiyle; 'grubun arkasında yüzlerce iyi yürekli insan var. Onların sayesinde her yıl çok daha geniş kapsamlı organizasyonlar yapar hale geldik. Tepecik Çocuk hastanesinde iki yıldır düzenli olarak, hasta çocuklar ve aileleri için moral etkinlikleri düzenliyor, çocuklarımızın özel isteklerine, gıda. ev eşyası gibi ihtiyaçlarına da cevap veriyoruz. Bunun yanı sıra yine, her sene, ülkemizin birçok bölgesinde, eğitim desteğine ihtiyaç duyan, yüzlerce öğrencimize katkı sağlıyoruz. Bu yıl Doğu ve Karadeniz bölgelerimizde ki, köy okullarına kitap, eşya ve giysi yardımı ulaştırdık. Kastamonu, Doğubeyazıt ve Şemdinli’de ki köy okullarımıza en son yaptığımız yardımlar yirmi bin lirayı bulmuştur. Bereler, atkılar, eldivenler, çoraplar, montlar, botlar, pijama, iç çamaşırı, su kabı, terlik, kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarının tamamı  Balıkesir’de yaşayan ‘Neşeli Eller Gönüllümüzün ve ‘F Vitamini Grubu’ gönüllülerinin katkıları ve yardımları ile tamamladık'. dedi
 
İzmir’den ilk görev yeri olarak Kastamonu Şenlik köyde göreve başlayan Işıltan Cansın Güneş öğretmene ulaşılmış, ihtiyaçlar tespit edilmiş ve kollar sıvanmış.
 
Bir iyilik hareketinin kısa hikâyesi işte bu. Oysaki çocukların yüreklerindeki sıcaklık bir ömür sürecek kadar uzun…

Yurdumuzun soğuk iklim koşullarında, eğitim görmeye çalışan çocuklarımız İzmir’ den uzanan sıcacık, Neşeli Eller ile ısındı. Neşeli Elleriniz dert görmesin Hürriyet İyidoğan ve arkadaşları…İyilik elden ele ulaşsın. 
 
Çocukların gözlerinde ışık olsun…
 
 
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.