1. YAZARLAR

  2. Sibel UZUN

  3. Önce Yanmak Gerek…
Sibel UZUN

Sibel UZUN

Yazarın Tüm Yazıları >

Önce Yanmak Gerek…

A+A-

Kocaman zifiri karanlık bir odada bir kibrit yakın. O kocaman karanlığın bir kibritin yarattığı aydınlığı yutamadığına şahit olacaksınız. Ne var ki kibrit daha çok kendi etrafını aydınlatır. Demek ki etrafı aydınlatabilmenin ilk basamağı önce kendini aydınlatmaktır. 

O ışığı gören başka ışık sahipleri de birbirine yakın olursa o karanlık odanın her bir köşesi aydınlanacaktır. Demek ki aydınlığın fark yaratabilmesinin ikinci basamağı ışığı olanların birlik olmasıdır. Hakikat tektir. Sadece bir tane GERÇEK vardır. 

Bu hakikatin farklı lisanlarda, farklılıkları olan insanlar tarafından söylenmesi bunu güçlendirir. Tüm farklılıklarımıza rağmen hepimizin BİR olduğunu idrak edinceye dek karanlık hüküm sürmeye devam edecektir. Karanlığınızı aydınlatmanın tek yolu İÇİNİZDEKİ IŞIĞI AÇMAKTIR..

Hazreti Mevlana Celaleddin-i Rumi diyor ki;

“Mum olmak kolay değildir. Işık saçmak için önce yanmak gerekir.” 

Kendimizi aydınlatmadan başkalarını aydınlatma yoluna koyulmamız gerekir. Kendi tekâmül yolumuzdaki tüm karanlığı bilincimizi en üst seviyeye farkındalıkla taşıyarak yola çıkmalıyız. Dünya geneline baktığımız da negatif planın enerjisi inanılmaz derece üst seviyeye çıkmış durumda. Şimdi her birey, her bilinç tamamen kendi sorumluluğunu alarak tüm açmazlıkları açmaya, tüm kırılmaz direnç seviyelerini kırmaya niyetle başlamalı. Dünyayı sevgi kurtaracak derken hiçbir düşünür latife yapmıyordu sadece bunun farkında olalım ve koşulsuz sevgiye bağlantı kurup aydınlanma yolunda ilk adımı atalım. Yarını güzelleştirecek olanın bugün de, şimdinin bilincinde olduğunu hatırlayalım. Her gün başka olayların tahammül sınırımızı zorladığını fark etmeye başladık, fazlasıyla empatlığımızı keşfeder olduk çünkü biriz ve bütünüz. Uyanmaya başladığımız bugünlerde her acıyı derinden bu yüzden hissediyoruz. Şimdi yanma vakti, yanıp etrafı aydınlatma vakti. 

 Birliğimiz ve dirliğimiz daim olsun, her bir an farkındalığa niyetle…

Yaradan’a, en güzele emanetsiniz, hoşça kalın..

Işıltınıza sahip çıkın ve daimi ışıkta kalın..

Sevgimle,

Aşk OLsun, Şifa OLsun
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.