Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Foça'da

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Foça'da

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri ve akademisyenleri, gözlem ve inceleme çalışmaları yapmak için Foça’ya geldi.

ODTÜ Mimarlık Fakültesi, birçok kültüre ev sahipliği yapmış olan Foça’nın yerel mimari özellikleri detaylı biçimde inceleyerek günümüz teknolojisine uyarlayacak ve yeni çağdaş yorumlar getirecek. 20-23 Şubat 2020 tarihlerinde yapılacak olan çalışmaya, 26 öğrenci ve 2 öğretim görevlisi katılıyor.

Foça Belediyesi, 2019/2020 Akademik yılı Bahar döneminde, Foça’da, Arch 302, Mimari Tasarım Stüdyosunda gerçekleştirecek; Grup I: A Performative Space for imaginations in flux: An Experimental, Avant-Garde Theatre in Phocaea başlıklı proje çalışmasına destek ve katkı sağlıyor.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden gelen misafirlerini başkanlık makamında kabul ederek, Foça hakkında bilgiler verdi.

0-(3)-060.jpg

Foça’nın tarihi kültürel ve yerel mimari özelliklerini dikkate alan proje çalışmasında, konu edilen yapının işlevsel ve biçimsel sorunsalları ile birlikte yapı tektoniği açısından bölgede geleneksel anlamda yoğun kullanılan taş malzemesinin günümüz teknolojisi ile çağdaş yorumları da araştırılacak. Yapılacak çalışmanın, ileri düzeydeki araştırmalar için bir başlangıç olması ve geliştirilmesini hedefleniyor.

0-(2)-068.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.